Дивні факти про німців та Німеччину
Кожна країна та її жителі відрізняються, маючи унікальний менталітет і сприйняття світу.
Давно сформований стереотип того, що німці – нація педантів, неподалік від істини. Однак при цьому вони добре вміють розважатися та люблять весело проводити час. У Німеччині досить багато свят, які відзначають із розмахом та низкою традицій. Розглянемо найпопулярніші німецькі свята, на які люблять подивитися навіть гості інших країн.
Якщо ви хочете поринути в атмосферу свята та відчути всі традиції Німеччини, приїжджайте до країни у період розваг. У такі дні німці дуже товариські, тому ви легко можете завести цікавих друзів. А щоб розуміти нових знайомих, вам допоможе німецька на рівні А2.
Бажаєте розпочати навчання німецької мови? Пройдіть наш захоплюючий тест та дізнайтесь рівень своїх знань прямо зараз!
Одним з наймасштабніших та найулюбленіших свят у Німеччині вважається Різдво Христове. Готуватись до нього починають задовго до 25 грудня. З листопада місяця в країні розпочинаються передсвяткові заходи чи Адвент. Щотижня відбуваються особливі церковні богослужіння на одну тему.
Однією з традицій Адвенту є запалення свічки. На цей захід збираються усією родиною. Ця подія як нагадування про яскраву зірку в минулому, яка привела волхвів до народженого Христа.
Зимові свята у Німеччині завжди відбуваються з ярмарками. Вони всюди: масштабні у великих містах та атмосферно-затишні – у маленьких. Скрізь різдвяні прикраси – німці дуже багато уваги приділяють мішурі, тож вулиці у цей період дуже яскраво сяють.
Адвент закінчується у Святвечір 24 грудня. Цього вечора запалюється остання свічка та рідні збираються за галасливим святковим столом. Наступного дня прийнято неспішно гуляти та ходити в гості.
У Німеччині Різдво належить до державних свят, саме тому в ці дні закриті всі магазини. Також у ці святкові дні у Німеччині офіційні вихідні.
У Німеччині досить багато свят, які підкреслюють особливість цієї країни та об’єднують громадян. Один із таких відзначається 3 жовтня та називається День німецької єдності. Він є офіційним із 1990 року. Належить до національних свят Німеччини й в усіх землях позначений як вихідний. День єдності приурочений до радісного падіння Берлінської стіни, коли всі федеральні землі Німеччини об’єдналися в одну країну.
Святкування Дня єдності є досить масштабним. У всіх містах відбуваються мітинги, святкові заходи, концерти. Можна почути багато промов від політиків та їхніх привітань. Прийнято вітати одне одного навіть незнайомим людям. Однією із традицій свята є розфарбовування обличчя у колір державного прапора.
Відомо, що День праці відзначають у багатьох країнах світу 1 травня. Для Німеччини це важлива дата, коли жителі можуть взяти участь у демонстраціях та позначити свою соціальну та політичну позицію. Цього дня можна зустріти представників різних політичних партій, які прагнуть зблизитися з народом та заручиться їхньою підтримкою для майбутніх виборів.
Слід зазначити, що День праці у Німеччині не є вихідним у жодній федеральній землі, крім Берліна. Тому всі демонстрації починаються по обіді, коли більшість бюргерів закінчують робочий день.
Також 1 травня тісно переплітається із давнім язичницьким святкуванням Вальпургієвої ночі. У цей темний час на дискотеках збирається молодь для гулянь й не зупиняється аж до ранку. Іноді до них приєднуються прогресивні дорослі.
Це свято також відноситься до православних та має безліч своєрідних традицій. Наприклад, яйця у Німеччині починають продавати вже у кольоровому вигляді задовго до початку свята. Причому це не лише традиційні курячі, а й шоколадні та марципанові. У німців не існує упереджень із цього приводу, тому яйцями починають ласувати відразу після появи у продажу.
Головною традицією Великодня є пошук великодніх яєць, які сховав заєць. Здебільшого цим займаються діти задля розваги. Напередодні батьки ховають яйця в саду чи будинку, щоби зранку діти їх збирали.
Цього дня прийнято збиратися всією родиною на обіди та вітати одне одного словами «Frohe Ostern!». Це означає «Веселого Великодня!».
Цікаво, що окрім традиційних свят у Німеччині існують дуже дивні. Наприклад, 11 квітня у країні відзначають День невидимості. Його вигадав Бастіан Мельник. Це свято святкують за бажанням, використовуючи мотиви відомих творів на тематику невидимості.
21 червня у країні настає День сну. Цікаво, що цьому святу близько 25 років й навіть не всі мешканці країни знають про його існування. Однак при настанні Дня сну ви легко можете аргументувати проведений тривалий час у ліжку святом.
Ряд німецьких свят не збігаються зі святкуваннями решти світу. Наприклад, для країни закінчення Другої світової війни привело до капітуляції. Тому 8 травня у Німеччині прийнято як День капітуляції. Це час скорботи та співчуття щодо всіх, хто загинув під час війни. У деяких країнах цей день відзначають 9-го травня, інші також дотримуються дати 8-го травня.
Якщо ви хочете знати, які традиції святкування є в Німеччині на кожну урочисту дату, вивчіть німецьку мову на рівні А2. Це можна зробити в онлайн-школі Аура на групових заняттях.