Популярні свята у Німеччині

German holidays 2-min

Давно сформований стереотип того, що німці – нація педантів, неподалік від істини. Однак при цьому вони добре вміють розважатися та люблять весело проводити час. У Німеччині досить багато свят, які відзначають із розмахом та низкою традицій. Розглянемо найпопулярніші німецькі свята, на які люблять подивитися навіть гості інших країн.

Якщо ви хочете поринути в атмосферу свята та відчути всі традиції Німеччини, приїжджайте до країни у період розваг. У такі дні німці дуже товариські, тому ви легко можете завести цікавих друзів. А щоб розуміти нових знайомих, вам допоможе німецька на рівні А2.

Бажаєте розпочати навчання німецької мови? Пройдіть наш захоплюючий тест та дізнайтесь рівень своїх знань прямо зараз!

Різдво (Weihnachten)

Одним з наймасштабніших та найулюбленіших свят у Німеччині вважається Різдво Христове. Готуватись до нього починають задовго до 25 грудня. З листопада місяця в країні розпочинаються передсвяткові заходи чи Адвент. Щотижня відбуваються особливі церковні богослужіння на одну тему.

Однією з традицій Адвенту є запалення свічки. На цей захід збираються усією родиною. Ця подія як нагадування про яскраву зірку в минулому, яка привела волхвів до народженого Христа.

Зимові свята у Німеччині завжди відбуваються з ярмарками. Вони всюди: масштабні у великих містах та атмосферно-затишні – у маленьких. Скрізь різдвяні прикраси – німці дуже багато уваги приділяють мішурі, тож вулиці у цей період дуже яскраво сяють.

Адвент закінчується у Святвечір 24 грудня. Цього вечора запалюється остання свічка та рідні збираються за галасливим святковим столом. Наступного дня прийнято неспішно гуляти та ходити в гості.

У Німеччині Різдво належить до державних свят, саме тому в ці дні закриті всі магазини. Також у ці святкові дні у Німеччині офіційні вихідні.

День німецької єдності (Tag der deutschen Einheit)

У Німеччині досить багато свят, які підкреслюють особливість цієї країни та об’єднують громадян. Один із таких відзначається 3 жовтня та називається День німецької єдності. Він є офіційним із 1990 року. Належить до національних свят Німеччини й в усіх землях позначений як вихідний. День єдності приурочений до радісного падіння Берлінської стіни, коли всі федеральні землі Німеччини об’єдналися в одну країну.

Святкування Дня єдності є досить масштабним. У всіх містах відбуваються мітинги, святкові заходи, концерти. Можна почути багато промов від політиків та їхніх привітань. Прийнято вітати одне одного навіть незнайомим людям. Однією із традицій свята є розфарбовування обличчя у колір державного прапора.

День праці (Tag der Arbeit)

Відомо, що День праці відзначають у багатьох країнах світу 1 травня. Для Німеччини це важлива дата, коли жителі можуть взяти участь у демонстраціях та позначити свою соціальну та політичну позицію. Цього дня можна зустріти представників різних політичних партій, які прагнуть зблизитися з народом та заручиться їхньою підтримкою для майбутніх виборів.

Слід зазначити, що День праці у Німеччині не є вихідним у жодній федеральній землі, крім Берліна. Тому всі демонстрації починаються по обіді, коли більшість бюргерів закінчують робочий день.

Також 1 травня тісно переплітається із давнім язичницьким святкуванням Вальпургієвої ночі. У цей темний час на дискотеках збирається молодь для гулянь й не зупиняється аж до ранку. Іноді до них приєднуються прогресивні дорослі.

German holidays 3-min

Великдень (Ostern)

Це свято також відноситься до православних та має безліч своєрідних традицій. Наприклад, яйця у Німеччині починають продавати вже у кольоровому вигляді задовго до початку свята. Причому це не лише традиційні курячі, а й шоколадні та марципанові. У німців не існує упереджень із цього приводу, тому яйцями починають ласувати відразу після появи у продажу.

Головною традицією Великодня є пошук великодніх яєць, які сховав заєць. Здебільшого цим займаються діти задля розваги. Напередодні батьки ховають яйця в саду чи будинку, щоби зранку діти їх збирали.

Цього дня прийнято збиратися всією родиною на обіди та вітати одне одного словами «Frohe Ostern!». Це означає «Веселого Великодня!».

Незвичайні свята у Німеччині

Цікаво, що окрім традиційних свят у Німеччині існують дуже дивні. Наприклад, 11 квітня у країні відзначають День невидимості. Його вигадав Бастіан Мельник. Це свято святкують за бажанням, використовуючи мотиви відомих творів на тематику невидимості.

21 червня у країні настає День сну. Цікаво, що цьому святу близько 25 років й навіть не всі мешканці країни знають про його існування. Однак при настанні Дня сну ви легко можете аргументувати проведений тривалий час у ліжку святом.

Висновок

Ряд німецьких свят не збігаються зі святкуваннями решти світу. Наприклад, для країни закінчення Другої світової війни привело до капітуляції. Тому 8 травня у Німеччині прийнято як День капітуляції. Це час скорботи та співчуття щодо всіх, хто загинув під час війни. У деяких країнах цей день відзначають 9-го травня, інші також дотримуються дати 8-го травня.

Якщо ви хочете знати, які традиції святкування є в Німеччині на кожну урочисту дату, вивчіть німецьку мову на рівні А2. Це можна зробити в онлайн-школі Аура на групових заняттях.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися