Чи можна вивчати німецьку мову безкоштовно?
Існує неправильна думка, що для вивчення німецької мови необхідно витратити чималі кошти на репетитора.
Однією з яскравих ознак німецької культури є традиційні будиночки Fachwerk. У перекладі це слово означає «секційна споруда». Зовнішній вигляд таких будиночків вирізняється геометричним орнаментом балок та білим кольором стін. Конструкція виявилася доволі вдалою і з часом поширилася по всій Європі. Детальніше, що таке фахверки, як вони з’явилися та ключові особливості їхнього зведення ви дізнаєтеся з цієї статті.
Німеччина – це країна багата на історичні події. Якщо ви хочете ближче познайомитися з її особливостями і дізнатися про її культуру з першоджерел, тоді вам знадобитися знання німецької на рівні В1. Бібліотеки, спілкування з жителями, виставки та музеї – все це ви зможете робити самостійно. А перевірити рівень німецької просто зараз ви можете за допомогою інтерактивного тесту.
Особливістю будиночків Fachwerk є створення архітектурної конструкції з перекладин, за допомогою якої утримується вся будова. Балки не ховаються у процесі будівництва, вони залишаються на видному місці фасадів. Надалі їх підфарбовують у темний колір, а стіни роблять світлими – саме ця особливість надає будинку усім відомого стилю фахверка.
Процес будівництва німецького фахверка досить простий. Насамперед потрібно зробити міцний дерев’яний каркас. Усі деталі надійно фіксуються між собою, щоб у майбутньому будинок був міцним та витримував вплив стихій. Далі йде процес формування стін. Для цього використовують різні матеріали: саманну цеглу, гальку, глину, пісок, солому.
Цікаво: У багатьох сферах життя предки німців використовували містичну символіку. Наприклад, під час будівництва будинків із перекладин намагалися скласти символ «Wilder Mann», що означав дику людину. Візуально символ нагадував людську фігуру з розставленими руками та ногами. Для предків сучасних німців це був своєрідний оберіг.
Ще однією особливістю німецьких будинків фахверк є їхня форма – верхній поверх часто робився ширшим за нижній. На сьогодні достеменно невідомо, чому використовувалася саме така конструкція. Одне з припущень – це вузькі вулички зростаючих середньовічних міст, які не давали змоги будувати широкі будинки. Також цілком можливі й інші припущення. Наприклад, використання набагато меншої кількості землі для забудови, що економить кошти власників. Також така конструкція захищає нижні частини будинку від проливних дощів та появи цвілі.
Незважаючи на те, що фахверки асоціюються з німецькою культурою, історія їхнього походження давніша і має інше коріння. Уперше подібна архітектура з’явилася в Римській імперії та Стародавній Греції, а згодом поширилася на ті місцевості, де було достатньо лісу та недостатньо будівельного каменю. На території Німеччини Fachwerk масово поширився в XIV-XV століттях, проте перші будинки такого типу з’явилися набагато раніше.
Перші будиночки вирізнялися простотою та відсутністю деталей, проте архітектурний стиль фахверк розвивався і вдосконалювався. Вже з XV століття фахверкові будиночки включали такі елементи як різьблення, розпис, дерев’яні фігури. Усе це вплинуло на поширення стилю іншими європейськими країнами. Наприклад, такі будинки з’явилися в Італії, Франції, Швейцарії.
Цікаво: Саме в стилі Fachwerk збудована частина палацу Rauischholzhausen, який розташований у федеральній землі Гессен. Інша його частина зведена з каменю. Таке поєднання стилів має дуже гармонійний вигляд.
Середньовічні фахверкові будинки не мають єдиного стилю, у різних регіонах Німеччини вигляд таких будівель відрізняється. Розглянемо докладніше:
Сьогодні такий стиль зведення будинків знову знаходить своїх прихильників. Це пов’язано з тим, що фахверки дуже екологічні, адже для їх зведення потрібен тільки природний матеріал.
Якщо ви плануєте подорож і хочете погуляти вуличками з фахверковими будинками в Німеччині, вивчіть мову до рівня В1. Онлайн-школа Аура пропонує зручний дистанційний варіант навчання, що дозволяє вивчати німецьку у будь-якому куточку земної кулі.