Чи можна вивчати німецьку мову безкоштовно?
Існує неправильна думка, що для вивчення німецької мови необхідно витратити чималі кошти на репетитора.
Політичний режим Німеччини формувався не одне десятиріччя. Свого часу країна пережила чимало негативних моментів, щоб досягти статусу однієї з найстабільніших у XXI столітті. Правителі сучасності врахували помилки своїх попередників і створили такий державний устрій, що унеможливлює прихід до влади недобросовісних чиновників. У цій статті ми детально розглянемо, який вигляд має політична система Німеччини та що в ній особливого.
Переїжджаючи на постійне місце проживання до Німеччини, необхідно вивчити не тільки мову на рівні А2, а й державний устрій країни. Це допоможе зрозуміти законодавство та шлях, який обирають головні особи держави. Якщо ви не впевнені в рівні своїх знань, пройдіть наш інтерактивний тест. За його результатами можна записатися на курс, який допоможе збільшити словниковий запас.
ФРН або Федеративна Республіка Німеччина має форму правління парламентська республіка. Відповідно до закону, єдиним джерелом державної влади є народ. Як свого представника, народ на певний термін обирає парламент Бундестаг (Bundestag), що стає вищою законодавчою владою.
Парламент країни – двопалатний, і виборці з народу можуть брати участь тільки в першому етапі виборів партій. Для цього формуються виборчі округи та шляхом прямого голосування за мажоритарною системою відбувається відбір гідних представників від кожної федеральної землі. Другу половину парламенту обирають за партійними списками.
Крім парламенту існує ще один орган правління – це Бундесрат (Bundesrat). Так називається Рада Федерацій, до якої входять представники кожної федеративної землі. Їхня мета – захист власних регіональних інтересів на рівні держави.
У Німеччині є посада президента, який обирається на п’ятирічний термін федеральним зібранням Bundesversammlung. Це не постійна структура, яку скликає голова бундестагу з метою виборів президента. До складу зібрання у рівній кількості входять депутати бундесрату та бундестагу.
У Німеччині посада президента більше представницька, тому що він практично не має реальної влади. Після виборів президент має привести до присяги канцлера, але вся ця процедура має формальний характер. Якщо ж кандидатуру канцлера не затвердили, тоді саме президент може розпустити парламент та призначити дострокові вибори. По суті, посада президента в Німеччині – церемоніальна та представницька.
Канцлер, навпаки, є очільником федеративного уряду та визначає основний політичний напрям держави. За законами Німеччини саме канцлер вирішує більшість питань зовнішньої та внутрішньої політики. Також на його плечах лежить відповідальність за формування кабінету міністрів країни.
Німеччина – це федеративна республіка, до складу якої входить 16 земель. У кожної з них є власна конституція, а також парламент (ландтаг). Попри такі вольності, землі Німеччини не є суверенними, тому їх не можна відокремити.
У всіх федеральних землях є власні органи виконавчої влади, на чолі яких стоять прем’єр-міністри. Такі земельні уряди мають незалежність від уряду країни, тому в межах своїх компетенцій можуть самостійно вирішувати безліч питань. Додатково кожна федеральна земля ділиться на громади з комунальним самоврядуванням.
Якщо ви хочете зсередини дізнатися все про державний устрій Німеччини, вам знадобиться знання мови на рівні А2. Для навчання запишіться в онлайн-школу Аура, яка працює в дистанційному форматі. Це дуже зручно для тих, хто багато подорожує або планує найближчим часом переїжджати.