Чи можна вивчати німецьку мову безкоштовно?
Існує неправильна думка, що для вивчення німецької мови необхідно витратити чималі кошти на репетитора.
Найскладніша і найоб’ємніша тема будь-якої іноземної мови – часи. Німецька мова в цьому не є винятком. Однак, якщо скласти чітку схему використання часів, можна дуже швидко розібратися в цій темі. Отже, давайте розберемося скільки часів в німецькій мові та в яких випадках їх можна використовувати.
Чи плануєте подорож або переїзд до Німеччини? Тоді вам потрібно підтягнути німецьку мову до рівня А2. Його лексичного запасу достатньо для покупки хліба у супермаркеті, самостійної оплати комунальних рахунків чи ввічливої розмови із сусідами. Не знаєте, з чого розпочати навчання? Пройдіть наш інтерактивний тест та запишіться на відповідний курс.
У німецькій мові лише 6 часів, які використовуються у чітко визначених випадках. Давайте розглянемо кожен час окремо.
У німецькій мові теперішній час можна застосовувати в таких випадках:
Також теперішній час можна застосувати під час розмови про майбутнє, але якщо співрозмовники точно знають, коли подія відбудеться. Це означає, що є чіткі часові межі.
Для утворення теперішнього часу дієслово необхідно поставити на друге місце у потрібній формі особи та числа. Якщо у реченні використовується модальне дієслово, необхідно впровадити у його правильну форму.
Якщо у реченні необхідно використовувати пасивну форму, тоді слід додати дієслово «werden». Його форми відмінювання також слід вивчити напам’ять.
Умовний спосіб носить назву «Konjunktiv». Дієслово може мати I або II форми, які слід вивчити. І форма використовується в непрямій мові або вказівках, а ІІ – в умовних реченнях.
Минулого часу існує дві форми Präteritum та Perfekt. Перша форма зустрічається лише у художній літературі чи офіційних документах, бо використовується для розповіді про те, що вже завершилося на момент розмови. Для його утворення використовується дієслово у формі Präteritum, яке ставиться на друге місце у реченні.
Perfekt – це складний минуле час, і може іноді зустрічатися у розмовній мові. Його слід використовувати тоді, коли минуле якимось чином пов’язане з сьогоденням. Для утворення цієї форми використовуються допоміжні дієслова «haben» або «sein», а також Partizip II.
Пасивний стан Perfekt формується за такою формулою: дієслово «sein»+ Partizip II+ дієслово «worden».
Пасивний стан з модальним дієсловом виглядає таким чином: «haben» + Partizip II + дієслово «werden» + модальне дієслово.
Окремо варто сказати про Plusquamperfekt. Це ще одна форма часу, в якому відбувається опис події в минулому, що передував іншій події. Для його формування використовують: «haben» або «sein» у формі Präteritum + Partizip II
Пасивний стан формується за формулою: дієслово «sein» в Präteritum+ Partizip II+«worden».
При використанні модального дієслова формула дещо інша: «haben» у Partizip II+«werden»+модальне дієслово в інфінітиві.
Майбутні часи німецькою мають дві форми – Futur I та Futur II. Перша форма використовується найчастіше. Вона необхідна, коли розповідаємо про майбутні плани, але в нас немає впевненості, що вони справдяться.
Структура речення у Futur I виглядає таким чином: дієслово «werden»+смислове дієслово в інфінітиві.
Звісно, що кожний час має додаткові нюанси, які краще вивчити з викладачем. Якщо ви хочете вивчити всі часи німецькою мовою та дотягнути до рівня А2, тоді запишіться на курс онлайн-школи Аура.