
Використання суфіксів для утворення слів у німецькій мові
Для створення нових слів у німецькій мові використовують різні способи і один із них – це суфіксація.
Одними з традиційних й дуже смачних ласощів у Німеччині є яблучний штрудель. Його історія налічує понад триста століть, коли його рецепт вперше записали в куховарській книзі. За цей час він зазнав деяких змін і отримав іншу форму, проте його смак так само тішить німців й гостей країни. Давайте розглянемо, як готувати дуже смачний яблучний штрудель по-німецьки.
Якщо ви плануєте поїздку до Німеччини, тоді обов’язково спробуйте смачний віденський штрудель. Щоб замовити його самостійно, вам знадобиться лексика рівня А2. Також на цьому етапі навчання ви зможете дізнатися необхідні слова для подорожей, здійснення покупок та простого спілкування з німцями. Хочете перевірити рівень своєї німецької просто зараз? Пройдіть наш простий інтерактивний тест.
Уперше про яблучний пиріг на офіційному рівні дізналися в Австрії у 1696 році, коли його було записано в старовинній кухарській книзі. Сьогодні вона перебуває в архіві міської віденської бібліотеки, підтверджуючи походження цього виду випічки. Можна припустити, що насправді рецепт пирога набагато давніший, просто раніше всі секрети приготування особливих страв передавали від однієї куховарки іншій та не записувалися. Більшість представників робітничих професій у той час були неписьменними.
Сьогодні яблучний пиріг носить назву віденського штруделя за місцем походження. І якщо 300 років тому основними компонентами тіста для пирога були вода та грубо змелене борошно, з яких готували звичайні коржі, то сьогодні штрудель має вигляд рулету.
Звичний для нас вид випічки сформувався у XVIII столітті й вже тоді отримав назву «ausgezogener Apfelstrudel». Популярність пирогу приніс Віденський конгрес, коли кухарі вирішили приготувати щось незвичайне для гостей. Яблучний штрудель дуже сподобався європейським правителям і рецепт поступово поширився на весь світ. Варто зазначити, що віденський варіант вважається оригінальним, проте в кожному німецькомовному регіоні пиріг готують із деякими нюансами. Наприклад, у Німеччині штрудель подають разом із ванільним соусом.
Підготуйте інгредієнти:
Приготування штруделя по-німецьки починаємо з родзинок. Необхідно промити сушені ягоди, а потім залити їх окропом на кілька хвилин. Після цього потрібно злити воду і залити родзинки ромом на всю ніч. Це дасть змогу насититися ягодам алкоголем, що додасть готовому пирогу незвичайного смаку.
Одним із важливих етапів у приготуванні штруделя є замішування тіста. Необхідно правильно вибрати борошно, щоб замісити витяжне тісто, як того вимагає рецептура. Для цього у складі борошна має бути багато глютену, який й визначає його клейкі властивості. Вибравши борошно, його потрібно просіяти в окрему миску та перемішати з сіллю. Далі в ємність потрібно додати яйце, теплу воду й оливкову олію. Залишилося вимісити тісто до однорідного стану.
Цікаво: Для приготування штруделя рекомендується використовувати угорське борошно. Вважається, що саме в його складі є необхідні речовини для ідеального тіста. Адже в далекому минулому угорське борошно було використане для створення витяжного тіста.
Одним із важливих етапів, який не можна пропускати, є відбивання тіста. Для цього на стіл потрібно посипати трохи борошна, викласти на нього тісто, вимісити, кинути на стіл і знову вимісити. Це слід продовжувати доти, доки грудка не стане еластичною і буде добре відставати від рук. За традиційним рецептом господині минулого відбивали тісто 100 разів. Готове тісто потрібно поставити в тепле місце на годину. Можна використовувати мультиварку на температурі 35 градусів.
Поки тісто настоюється, потрібно приготувати начинку. Насамперед потрібно нарізати батон кубиками і підсушити їх у духовці. Потім готові грінки потрібно подрібнити на крихту, наприклад, у блендері. Після цього крихту потрібно обсмажити на сковорідці на олії та змішати з мигдальним борошном.
Яблука слід очистити від шкірки і порізати тонкими слайсами, а потім засипати коричневим і ванільним цукром. Зі шкірки лимона потрібно зробити цедру, а з м’якоті вичавити сік. Ці інгредієнти необхідно додати до яблук. Далі все потрібно ретельно змішати.
Цікаво: Як начинку можна використовувати не тільки яблука. Сучасні господині додають у штрудель груші, вишню, горіхи, абрикоси, мак, сир. Також популярна і не солодка начинка – дуже смачно виходить штрудель з м’ясом по-німецьки.
Коли готові всі інгредієнти, можна приступати до збору пирога і випічки. Духовку потрібно заздалегідь розігріти до 190 градусів. Тісто слід розкачати в дуже тонкий прозорий прямокутний лист, щоб крізь нього можна було бачити обриси предметів. Під час розкочування його потрібно змащувати розтопленим вершковим маслом, щоб не порвалося.
Коли тісто буде готове, на нього можна викладати начинку. Спочатку йдуть яблука, потім родзинки в ромі та обсмажені крихти батона. Далі потрібно закрутити рулет і промазати верх вершковим маслом. Випікати штрудель слід на пергаменті, уклавши його швом донизу. Час випічки – 45 хвилин.
Готові ласощі за бажанням можна посипати цукровою пудрою, полити сиропом, збитими вершками або навіть покласти кульку смачного морозива. Хочете спробувати справжній віденський штрудель у Німеччині? Тоді записуйтеся на курс А2 в онлайн-школу Аура, щоб самостійно замовити рулет у місцевому кафе.