Відокремлювані та невідокремлювані префікси: головні правила використання

У німецькій мові утворення деяких дієслів відбувається за допомогою префіксів (відокремлюваних і невідокремлюваних). При їхньому використанні значення основного дієслова може певним чином змінитися. У цій статті ми розглянемо, як використовують відокремлювані та невідокремлювані префікси в німецькій мові.

Плануєте переїхати до Німеччини і хочете почуватися вільно в німецькомовному суспільстві? Тоді вам знадобляться знання німецької на рівні В1. Так ви будете впевнені у своєму словниковому запасі та матимете змогу брати активну участь у різноманітних розмовах. Саме тому, якщо вам не потрібна спеціалізована лексика, то цього рівня цілком вистачить для вирішення більшості побутових питань.

Не знаєте, з чого почати навчання німецької мови? Пройдіть наш простий інтерактивний тест і одразу оберіть курс!

Що таке невідокремлювані префікси в німецькій мові?

Розпізнати в німецькій мові невідокремлюваний префікс досить просто – він завжди ненаголошений. Варто зазначити, що практично всі німецькі слова мають наголос на першому складі. Далі ми розглянемо таблицю ненаголошених префіксів, яких досить небагато

Деякі студенти під час навчання запам’ятовують невідокремлювані префікси у вигляді віршика, а потім просто згадують його як лічилку. Однак найпростіше запам’ятовувати цілі слова – так простіше зрозуміти сенс кожної префікса.

Під час включення в речення дієслів із невідокремлюваним префіксом після них зникає прийменник – за дієсловом одразу йде Akkusativ.

Що означають відокремлювані префікси і як їх використовують бюргери?

З відокремлюваними префіксами все дещо інакше – вони завжди наголошені і їх можна відокремити від дієслова, а також перенести в кінець речення. Якщо речення складається з кількох частин, то префікс залишається в тій, якій належить дієслово. Далі в таблиці розглянемо список відокремлюваних префіксів.

Існує кілька правил використання дієслів з відокремлюваним префіксом:

  • у разі використання в реченні одного дієслова з відокремлюваною префіксом, остання завжди ставиться в кінець;
  • коли дієслово з відокремлюваним префіксом є другим, тоді воно все йде в кінець речення;
  • між відокремлюваною префіксом і дієсловом потрібно поставити частку «-zu», перше дієслово не модальне.

Змінні префікси залежно від використання в словах

У німецькій мові існує низка префіксів, які в різних словах можуть мати різне значення. Перелічимо їх у таблиці.

Залежно від того, до якого типу префіксів їх можна віднести, так і слід читати в слові. У деяких випадках префікс може бути наголошеним, а в деяких – ненаголошеним. Саме тому найкраще запам’ятовувати одразу слово з правильним наголосом.

Якщо ви хочете дізнатися більше про невідокремлювані та відокремлювані префікси, тоді приходьте на курс В1 в онлайн-школу Аура. З досвідченими викладачами ви зможете запам’ятати всі префікси та чітко зрозуміти, коли їх використовувати.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися