
Як замінити права в Німеччині для іноземця?
Переїжджаючи до Німеччини з машиною, завжди виникає питання щодо зміни прав.
Князівство Ліхтенштейн (Lichtenstein) – карликова країна, яка затерлася десь між Австрією та Швейцарією. Цікава країна тим, що офіційною мовою в ній є німецька. Саме на ньому ведеться ділова документація. Однак у побуті в Ліхтенштейні говорять алеманським діалектом. Давайте розглянемо всі подробиці цієї невеликої держави.
Країна знаходиться між Швейцарією та Австрією, а формою є зменшеною копією Італії. Серед мешканців цієї місцевості існує жарт, що якщо їхати з Австрії до Швейцарії і випадково повернути, то обов’язково проїдеш до Ліхтенштейну. Потрібно зазначити, що між Швейцарією та князівством відсутні будь-які прикордонні пости. Це через те, що після Першої Першої світової між країнами утворилися ділові контакти.
За площею Ліхтенштейн займає лише 160 км2, а населення по всій території трохи менше 40 тисяч. Це дуже мало, адже якщо порівняти його з Люксембургом, то в цій невеликій державі проживає близько півмільйона людей.
Цікавий факт: Ліхтенштейн є позаблоковою державою. Така ситуація зберігається з 1868 року. Зі збройних сил у країні лише поліція.
На території країни основною валютою є швейцарський франк, бо держава зв’язана зі Швейцарією. Також тут використовують євро. Главою держави є князь і разом із парламентом він належить до найвищої влади.
У давнину у місцевості, яка зараз належить князівству, проживало плем’я ретів. За кілька десятків років до народження Христа деяка частина територій увійшла до Римської імперії. Коли імперія розпалася, виникли окремі римські поселення. Вже в Середні віки на цьому місці було графство Вадуц з невеликим селищем, яке згодом розрослося до містечка. Саме він став столицею князівства.
Назву князівство отримало від князя Ганса-Адама Ліхтенштейна. У перекладі з німецької це слово означає «камінь світла». Замок князя знаходиться на території сучасної Австрії. Його кілька разів руйнували і відновлювали, але тільки в 1884 році він прийняв нинішній образ.
Сучасна історія князівства починається 1719 року, коли князь викупив Шелленберг і Вадуц. Звичайно, не можна сказати, що Ліхтенштейн одразу став незалежним. Надалі він входив до Німецького союзу, був союзником Австрії в австро-прусській війні. Після програшу австрійців Ліхтенштейн отримав нейтралітет. Саме ним князівство й користується до сьогодні.
Ліхтенштейн є промислово-аграрною країною. Тут частина населення виробляє вимірювальні прилади та обладнання для рахунку, а друга частина – вирощує сорти культури з великим урожаєм. Наприклад, у князівстві дуже багато винограду, який практично завжди дає добрий урожай.
Додатково Ліхтенштейн пропонує вигідні умови іноземним підприємцям, звільняючи їхню частину податків. Також князівство є членом ООН та Європейської економічної зони.
Якщо ви хочете відвідати державу та самостійно побачити красу місцевості, тоді запишіться на курс німецької А2 в онлайн-школу Аура.