Дивні факти про німців та Німеччину
Кожна країна та її жителі відрізняються, маючи унікальний менталітет і сприйняття світу.
Святий Миколай – особливе свято, яке у Німеччині чекають з нетерпінням. Цей день насичений чаклунством та дитячим передчуттям казки. Традиційно малюкам розповідають історії про святого Миколая, мотивуючи дітлахів бути більш дисциплінованими. Адже від їхньої поведінки залежить, що саме покладе їм у шкарпетку святий Миколай.
Знання німецької на рівні А1 дозволить краще відчути атмосферу та настрій німців у цей казковий чарівний день, поринути у святкову метушню популярного сімейного свята Німеччини та подарувати своїй дитині справжнє миколаївське диво.
Бажаєте дізнатися наскільки ваш лексичний запас “готовий до свята”? Пропонуємо пройти невеличкий, але дуже цікавий тест.
Nikolaus чи Святий Миколай – не вигаданий персонаж, а реальний святий з III сторіччя н.е. На іконах чудотворець зображений у мантії, уособлюючи образ єпископа Мірлікійського. У його руках – золота книга. Саме в ній, згідно з легендою, записані всі вчинки дітей: і добрі, і погані.
Святий Миколай любив людей і допомагав бідним, за що набув слави покровителя нужденних. При цьому він народився у багатій родині, але ніколи не хвалився своїми грошима. За переказами після смерті батьків, Миколай роздав гроші нужденним, не залишивши собі навіть монетки. Але оскільки він не любив хвалитися добрими справами, то допомагав таємно. Через це про нього у світі і з’явилося безліч таємничих історій.
Остання легенда започаткувала використання шкарпеток для подарунків. Адже монети потрапили до панчіх дівчат, які сушилися над каміном.
У сучасній Німеччині діти і навіть деякі дорослі (ті ж діти, що виросли) 5 грудня виставляють за двері або біля каміна начищені чобітки, чи вішають шкарпетки. Вони очікують, що вночі прийде Nikolaus та покладе туди подарунки. А ось що лежатиме у пакунку залежить від поведінки дитини минулого року.
Якщо малюк був слухняним і його вчинками можна пишатися, то в чобітку він знайде шоколадного віслюка, солодощі та горіхи. Неслухняні діти отримують шматок вугілля або різки верби. Звичайно, сьогодні такого практично не трапляється, але іноді батьки можуть провчити дуже пустотливих дітлахів.
Кумедний факт. Виявляється, що пакунки для неслухняних дітей розносить не сам Миколай, а його злий помічник – Кнехт Рупрехт чи Крампус. Досі в деяких європейських країнах 5 грудня вважається Днем Крампуса, коли зло може ходити вулицями. Але з настанням 6 грудня зло зникає – добрі вчинки та святість Миколи приручають його.
У Німеччині День святого Миколая не вважається офіційним святом, для нього не передбачено офіційного вихідного. Попри це, в Німеччині популярна спеціальна святкова випічка Nikolausgebäck. Це невеликі фігурки чоловічків, які пропонують практично всі булочні країни.
Настання дня Святого Миколая віщує швидке Різдво, тому будинки та вулиці прикрашені мішурою, гірляндами, новорічними іграшками, ялиновими вінками. Періодично відкриваються ярмарки, де можна купити різдвяні атрибути та подарунки.
Цього дня заведено збиратися у теплому сімейному колі, де старше покоління розповідає цікаві історії з життя Миколи чи читає вірші. Такі традиції наповнюють день чарами, змушуючи відчувати невблаганне наближення Різдва.
Заведено розрізняти новорічного героя Санта-Клауса та християнського святого Миколая. Хоча червонощокий образ Санти походить саме від Миколая – його створив у ХІХ столітті голландець Томас Наст. Тільки єпископське вбрання було замінено на коротку шубку, штани та хутряну шапку. А компанія Coca-Cola зовсім стилізувала Санту для своєї знаменитої реклами.
Цікаво, що в деяких регіонах Німеччини стерта межа між образами Миколи та Санти. Тут 6 грудня діти можуть одягнути вбрання Санти та піти просити солодощі у сусідів.
Кожна дитина може надіслати листа з побажаннями Святому Миколаю та отримати на нього відповідь. У Німеччині існує спеціальне відділення Das Nikolauspostamt, де приймаються листи до Різдва. Воно знаходиться в Саарленді, і щороку туди приходять тисячі захоплених листів від малечі. У відділенні працює безліч волонтерів і кожна дитина встигає отримати відповідь.
Яскраве свято привабливе і для місцевих, і для туристів. Потрапити на нього зовсім нескладно, достатньо відкрити туристичну візу. Для активної участі у заходах та отримання нових вражень на святкуванні дня святого Миколая потрібен деякий запас слів. Нижче представлено невелику добірку актуальної лексики.
Детальне вивчення слів святкової тематики та особливості популярних виразів та слів привітання вивчають наші студенти на початковому курсі А1.