Що загрожує жителям Німеччини за нелегальне завантаження музики та фільмів
Щорічно індустрія кінофільмів і музичного контенту втрачає понад 600 млн євро на нелегальному завантаженні файлів.
11 листопада німці відзначають одне з найцікавіших свят країни – День святого Мартіна. Це один із найулюбленіших святих у Західній Європі з часів Середньовіччя і до сьогоднішніх днів. Цього дня існує кілька яскравих традицій, які відрізняють свято від інших. Давайте розглянемо його особливості та безпосередньо процес появи.
Прагнете вивчити німецьку до рівня В1? Тоді вам не обійтися без практики. Це можна зробити в подорожі або під час спілкування з носіями мови. При цьому дуже важливо не тільки запам’ятати лексику, а й вивчити правильну вимову. Усе це доступно на курсах онлайн-школи Аура. А поки ви можете пройти наш інтерактивний тест і дізнатися свій рівень німецької.
Святого Мартіна шанують у різних країнах Європи, але його батьківщиною вважається Франція. Саме там він жив у далекому IV столітті. Його перша професія – солдат. На цьому шляху з ним трапилася історія, яка й стала поштовхом до зміни майбутнього життя. Якось вночі він їхав повз одне місто й побачив жебрака, що проходив біля нього. Як завжди, бідний чоловік був у лахмітті, а сам Мартін – у теплому солдатському плащі. Майбутній святий пожалів жебрака та відрізав половину свого плаща, щоб віддати бідній людині.
І вже наступної ночі Мартіну наснився Ісус, який подякував йому за доброту до ближнього свого. Він був загорнутий у другу половину плаща Мартіна – виявилося, що допомога також була надана й Христу. Після цього сну солдат залишив військову службу і перейшов на службу Господу. Перші його кроки в християнстві були проповідницькі. Через деякий час Мартін став єпископом Тури.
Цікаво: Цього дня відзначають свято не тільки католики, а й протестанти. І якщо для католиків свято асоціюється зі святим Мартіном, то протестанти згадують зачинателя Реформації Мартіна Лютера.
Однією з традиційних особливостей свята є запалювання ліхтарів і для цього теж є давня легенда. Коли Мартіну запропонували посаду єпископа, він дуже хотів відмовитися та навіть сховався. Однак городяни не здавалися і до пізньої ночі ходили і шукали його з ліхтариками. А сховався майбутній святий у гусятнику, що також знайшло своє відображення в традиціях. Тепер інколи день святого Мартіна носить назву свята ліхтарів (Laterne) і на нього завжди засмажують гуску.
Безпосередньо ліхтарик найчастіше виготовляють діти в школах або дитячих садках. Зараз розповімо, як змайструвати ліхтарик на День святого Мартіна. Спочатку роблять паперову оболонку у вигляді циліндра з отвором зверху. Він необхідний, щоб встановити всередину свічку. У сучасні ліхтарі встановлюють скляні стаканчики, щоб зробити їх безпечнішими. Далі залишається тільки підвісити його на паличку з мотузкою, як на вудку, і святковий латерне готовий.
Цікаво: Деякі регіони Німеччини в це свято додали хеловінські традиції. Вечірньої пори у День святого Мартіна дітвора ходить по домівках і збирає солодощі. Для цієї події є свій особливий аргумент – святий повелів ділитися з ближнім!
Ще однією традицією цього дня є розспівування старовинної пісні «Ich gehe mit meiner Laterne». Ніхто достеменно не знає, коли вона з’явилася, але перші згадки були ще в XIX столітті. Саме її співали діти, прогулюючись із ліхтарями осінньою місцевістю своїх поселень.
Якщо ви хочете дізнатися більше про традиції Німеччини, тоді вам знадобитися знання німецької на рівні В1. Вивчити її можна на курсах онлайн-школи Аура з досвідченими викладачами та сучасними методиками навчання.