Як у німецькій мові відмінюються іменники?
У німецькій мові до іменників особливе ставлення, якого немає в жодній іншій.
Allerheiligen або День усіх святих належить до християнської традиції та має на увазі шанування всіх святих та мучеників. Треба відмітити, що шануються не лише відомі персони, а й ті, хто не внесений до християнського календарю.
Не варто плутати язичницький Хелловін та традиційне християнське свято День усіх святих. Останній з’явився за часів раннього християнства та відзначався в останній місяць весни. Але папа Григорій IV вирішив усе переробити й у 835 році святкування було зафіксовано за першим листопада. Згодом День усіх святих стали відзначати у місцевостях, де головною релігією було католицтво. Наприклад, сьогодні його можна знайти у календарі свят Швейцарії чи Австрії.
Потрібно знати, що Allerheiligen як офіційний вихідний є тільки у п’яти федеральних земель. В інших він вважається робочим днем, але за потреби працівник може взяти вихідний.
Ті німці, для яких це свято важливе, згадують про своїх рідних й святих на молитві в церкві. Заведено збиратися на спільні посиденьки з рідними та близькими для спілкування. Під час зустрічі зазвичай кажуть «Frieden und Licht auf deinem Weg!» (Миру та світла на твоєму шляху!).
Обов’язковим елементом є відвідування померлих родичів на цвинтарі. Також відбувається прикраса могил квітковими композиціями та лампадками, що горять, – символікою надії на гідне існування душі після смерті. Також це роблять як пам’ять про тих, хто пішов.
Невелике гуляння – обов’язковий елемент свята. Гостям німці пропонують здебільшого звичні місцеві страви, наприклад, випічку. Однією з популярних є плетена булочка der Allerheiligenstriezel. Її пропонують із гарячим напоєм на вибір – кавою чи чаєм. Також наполягають на куштуванні штрицелю, що представляє єдність усіх душ.
Варто відзначити, що цього дня дотримуються деяких прикмет та правил. Наприклад, на цвинтарях потрібно поводитися тихо, щоб духи не злякалися. Існує повір’я, що саме цього дня вони приходять подивитися на свою могилу. Якщо говорити про погоду, то багато сонця пророкувало настання теплого останнього місяця осені, а сніг, що випав, вказував на ранню зиму.