Які бувають відмінки в німецькій мові?
Однією з ключових тем у вивченні німецької мови є відмінки, яких загалом налічується чотири.
Характерною особливістю німців є неймовірна педантичність у різних питаннях. Тотальна раціоналізація у них у крові, тому питання як дешево харчуватися в Німеччині для місцевих жителів цілком типове явище. Розглянемо 10 актуальних порад, які допоможуть зменшити витрати на продукти.
Цікаво. Традиційно у мешканців Німеччини йде 14% доходів лише на продукти. Сім’я із 4 осіб на місяць витратить близько 500 євро.
Адаптація в магазинах та на ринку допоможе робити покупки правильно та з насолодою. Для цього просто потрібно знати німецьку на рівні В1. Хочете дізнатися свій рівень? Тоді цей тест для вас.
У Німеччині заощаджують на всьому: воді, електриці, продуктах. Розглянемо 10 лайфхаків, як зменшити вартість продуктового кошика.
Простий спосіб, як заощаджувати в Німеччині на продуктах, це планування меню на тиждень. Для кожної страви потрібно скласти список інгредієнтів та після цього робити покупки в магазині чи супермаркеті.
Цікаво: Підхід, що ґрунтується на плануванні, дозволяє купувати тільки ті продукти, які 100% будуть використані. Як результат, виключення спонтанних та дорогих покупок, а також можливих залишків, які можуть бути не використані.
Фрукти та овочі в Німеччині в сезон коштують набагато менше, адже для їх зберігання не використовуються холодильники. Відповідно, заощаджується електрика. Дізнатися ціни на продукти в Німеччині можна у спеціальному Saisonkalendar або сезонному календарі. За його допомогою покупець може відстежити вартість сезонних овочів без походу до магазину.
Цікаво. Saisonkalendar випускає Товариство захисту споживачів Німеччини. У календарі користувач може дізнатися багато корисного: про екологічність культур, про способи їх вирощування та зберігання, а також терміни збору врожаю.
У Німеччині, як і в інших країнах, супермаркет та ринок традиційні місця для здійснення покупок. Скрупульозні до витрат німці знають, що деякі продукти в Німеччині дешевші саме на ринках.
Цікаво. На ринку покупець може вибрати овочі, фрукти, ковбасні вироби, молочні продукти, мед, спеції, приправи.
Ходити до супермаркету рекомендується перед самим закриттям. У цей час “прокидаються знижки” на:
Для німців цілком нормально поцікавитись про продукти зі знижками чи уцінкою. Хороший рівень німецької надасть впевненості у такій ситуації. У курсах рівня А2 у нашій школі ви зможете дізнатися всю необхідну лексику.
Бонусні карти є обов’язковим атрибутом німців для накопичення балів. Адже завдяки їм можна робити покупки зі знижками. Накопичувальна система карток лише мотивує німців їх відкрити. Наприклад, популярні карти PaybackCard чи DeutschlandCard. Отримати знижки можна після реєстрації на сайті.
Факт: У Німеччині актуальні не лише карти знижок, а й купони від магазинів.
Вартість продуктів у різних супермаркетах може значно відрізнятись. Але німці й тут над усім поміркували. Знайти найдешевші магазини у Німеччині можна у спеціальному додатку. Серед популярних:
Для відстеження кодів знижок можна скористатися розширенням для браузера Coupert або веб-ресурсом groupon.de.
Через зростання цін на продукти, група захисту прав споживачів рекомендує знизити їх кількість. Або знайти їм заміну.
У Німеччині знижують споживання таких продуктів:
Цікаво: Ріпакова олія в Німеччині дуже популярна через свої властивості та доступну вартість. Вона містить такі корисні речовини, як Омега-3, 6 та 9, які підтримують оптимальний рівень жирового обміну. Також у її складі є вітаміни групи В, вітамін А, мікроелементи.
Щоб заощадити кошти, не обов’язково відвідувати лише дешеві магазини у Німеччині. Зверніть увагу на власні торгові марки супермаркетів – їх вартість набагато нижча за фірмові.
Також оптимальні в ціні на приватні марки, наприклад Edeka, Maribel, Rewe, Grandessa. Їх можна знайти на нижніх полицях супермаркетів.
Вибираючи ваговий товар, потрібно звертати увагу на ціну певної кількості грамів. Деякі товари за однією ціною можуть важити різну кількість грамів.
Наприклад: Можна знайти плавлений сирок у Німеччині за 1 євро 50 грамів. А інший сирок за ту саму вартість уже 70 грамів. Очевидно, що вигідніший другий варіант.
При виборі вина та пива варто звернути увагу на розливні місцеві варіанти. Знайти їх можна у будь-якому супермаркеті за доступною ціною.
Не лише українці, а й німці знають, що на кінцеву ціну продукту часто впливає термін його придатності. Чим ближче термін, тим нижча ціна. Зазвичай такі пропозиції стоять окремо чи виділені жовтими/помаранчевими цінниками.
А ось прострочені продукти, такі як молочка, також можуть стати в нагоді. Наприклад, кисле молоко, молоко або кефір можна використовувати для випічки.
За словами експерта з харчування з Verbraucherzentrale NRW Бернхарда Бурдіка, «термін придатності – це не дата ліквідації». Йогурт, що перестояв у холодильнику, можна для початку понюхати та спробувати на смак. Найчастіше продукт може бути цілком їстівним.
Коли немає часу готувати, то найпростіше знайти безкоштовну їжу. Так-так, вам не почулося. У Німеччині працюють спеціальні програми, де це можна зробити.
Чітке дотримання цих правил допоможе заощадити на місяць близько 30% витрат лише на харчуванні.
Щоб орієнтуватись у місцевій продуктовій лексиці, краще розширити німецький словниковий запас. Записуйтесь на курси Аура, щоб легко та невимушено говорити німецькою.