Ключові правила створення мотиваційного листа німецькою мовою

Motivationsschreiben 2-min

У Німеччині мотиваційний лист – це спосіб розповісти про себе не тільки під час подання документів до ВНЗ чи відповіді на вакансію, а й в інших ситуаціях. Часто мотиваційні листи надсилають орендодавцям, щоб підвищити шанси на оренду саме цього житла, або до консульства для отримання певного типу візи. Нюанси написання мотиваційних листів можуть відрізнятись. Однак головна суть залишається незмінною – необхідність показати себе з найкращого боку. У цій статті ми розглянемо, як створити правильний мотиваційний лист на прикладі взаємодії з роботодавцем.

Щоб написати мотиваційний лист на роботу або для подання документів до обраного вишу, необхідно мати гарний словниковий запас рівня В1. Це допоможе майстерно розписати власні переваги та без проблем отримати бажане місце.

Бажаєте дізнатися свої реальні знання у різних галузях німецької мови? Тоді просто зараз проходьте наш інтерактивний онлайн-тест.

Рекомендації щодо складання документа: приблизна структура

У тих, хто вперше пише листа, можливе виникнення деяких труднощів у його створенні. Для полегшення завдання скористайтеся нашими рекомендаціями:

  • Довжина тексту має бути не більше двох сторінок. Писати потрібно найголовніше та уникати довгих речень з описом.
  • Усі відомості слід ґрунтувати на реальних фактах. Наприклад, справжній розвиток та успіх у захопленнях, отримані дипломи та сертифікати.
  • Опис має бути зроблений зручним способом. Наприклад, можна написати оригінал рідною мовою, а потім перекласти або відразу писати німецькою.
  • Важливо знайти носія для перевірки готового тексту. Саме він допоможе виправити неточності та невірні звороти.

Motivationsschreiben 3-min

Мотиваційний лист: зразок структури

При написанні мотиваційного листа існують певні правила незалежно від того, до якої структури воно буде відправлено. Якщо немає прямих вказівок для складання документа, тоді слід керуватися загальноприйнятою стандартною схемою. Далі ми розглянемо, як писати мотиваційний лист.

1. Вступна частина

Насамперед документ починається з вітання. Традиційно використовується фраза “Sehr geehrte Damen und Herren“. Вона актуальна для тих листів, у яких адресат невідомий. Якщо ж відправник точно знає, хто отримає листа, тоді потрібно просто вказати ім’я.

Після цього обов’язково потрібно вказати, на яку посаду ви претендуєте. Наприклад, допускається написання тексту за допомогою фрази “Ich bewerbe mich um die Stelle als…“, яка перекладається як “Я подаю заявку на посаду…“. Також можна написати про інтерес до конкретної посади чи бажання пройти стажування.

2. Особиста інформація про себе

Щоб одержувач листа зміг дізнатися про відправника більше, необхідно вказати такі дані:

  • власне ім’я (повну форму без зменшення);
  • вік;
  • спеціалізацію;
  • досвід роботи;
  • напрями знань.

Наприклад, ви можете сказати “Meine Kenntnisse umfassen” й коротко розповісти про напрямки своєї обізнаності. Також ви можете просто написати “Ich bin Arzt“, що означає “Я лікар“.

Далі необхідно розповісти про свої сильні якості. Наприклад, «Я цілеспрямована людина» буде звучати «Ich bin eine zielorientierte Person». Якщо вас цікавить, як написати роботодавцю про бажання працювати, можна просто сказати «Ich eigne mich für diese Position, weil…». Цією фразою можна розповісти головні причини, чому саме ви підходите на цю посаду.

3. Приклад, як закінчити мотиваційний лист

Насамкінець потрібно написати кілька фраз, якими ви висловлюєте надію на подальшу співпрацю. Наприклад, можна написати “Ich würde mich über einen positiven Bescheid sehr freuen“, що означає “Я був би радий позитивної відповіді“. Також можна висловити сподівання, що ваші навички підійдуть роботодавцю.

Останньою фразою в тексті слід додати “Mit freundlichen Grüßen“. Дослівно це перекладається як «З найкращими побажаннями» та завжди пишеться наприкінці офіційних листів.

Далі на зображенні можна побачити приклади мотиваційних листів:

Вільно написати мотиваційний лист школяра чи претендента на посаду можливо при володінні німецькою мовою на рівні В1. Якщо ви хочете зробити це самостійно, тоді записуйтесь на курс до онлайн-школи Аура.

 

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися