Які бувають відмінки в німецькій мові?
Однією з ключових тем у вивченні німецької мови є відмінки, яких загалом налічується чотири.
Великий словниковий запас у будь-якій мові є гарантією чіткого вираження думок та можливості підтримати розмову. Особливо це важливо для тих, хто вивчає таку складну мову як німецьку. Вважається, що для розуміння опонента та підтримки розмови необхідно знати близько 4000 слів. Проте розрізняти нюанси у словосполученнях і бути асом у словоформах – це шлях глибшого занурення. І для ефективного запам’ятовування є низка лайфхаків.
Одним із найчастіше використовуваних способів є картки. Вони можуть мати різне призначення. Наприклад, можна зробити невеликі картонні квадрати, з одного боку яких буде написано слово з транскрипцією, з іншого – переклад. Їх можна брати в дорогу чи перебирати на автобусній зупинці.
Ще один варіант запам’ятовування – наклеїти картки на предмети у будинку. Стілець, шафа, одяг, ліжко – об’єктом може стати будь-що. Однак не варто обклеювати весь будинок одразу – краще вивчати слова партіями.
Це запам’ятовування слів у ігровому форматі. Відмінно підходить для візуалів. Суть методу полягає у поданні слова як картинки чи його асоціювання із місцем, дією тощо. Дуже просто з предметами, адже їх уявити та запам’ятати досить легко. Працюючи з нематеріальними об’єктами доведеться скласти асоціації індивідуально шляхом замальовки картинок.
Сьогодні існує велика кількість сервісів, що пропонують учням іноземних мов з комфортом поринути у вивчення. З їх допомогою також можна створювати індивідуальні картки та словники. Зазвичай кожен великий сервіс пропонує вивчення німецької з різних тем, що дуже зручно для початківців. Одним із таких ресурсів є Quizlet.
У німецькій, як і у будь-якій іншій мові, існує маса словосполучень, які вважаються стійкими виразами. Це означає, що під час перекладу слів окремо у результаті можна отримати зовсім іншу фразу чи навіть набір слів. Наприклад, фраза “eine Entscheidung treffen” перекладається як “приймати рішення”. Не знаючи, що вираз стійкий, можна перекласти як «рішення зустрітися».
Для полегшення запам’ятовування можна скласти картки. Візуалам допоможуть яскраві схеми та угруповання виразів за темами.
Вивчення німецької можна зробити варіативнішим, тобто одразу запам’ятовувати кілька схожих за змістом слів. Наприклад, можна вивчити ряд синонімів, антоніми або прикметники (підходить до матеріальних об’єктів). Так можна значно збільшити словниковий запас.
Метод добре підходить для використання на невеликій кількості слів. Суть полягає у періодичному повторенні вже вивчених слів. Відразу після заучування зробіть перерву 30 хвилин і повторіть матеріал знову. Наступне повторення припадає на другий день, потім до слів потрібно повернутися через тиждень-другий. Додатково можна використовувати картки та асоціації.
У разі великої кількості слів рекомендується скласти чітку схему повторень через певні часові проміжки.
Ще одним ефективним методом є вивчення слів при складанні з ними речень чи обігрування ситуацій. Надалі достатньо згадати речення і слово спливе в голові.
Таким чином, сьогодні існує досить багато методів, що дозволяють вивчати слова без напруги та з задоволенням. Залишилося лише обрати свій!