День Реформації або що зробив Martin Luther

Martin Luyer 1-min

У Німеччині чимало знаменних історичних дат, які вони відзначають безліч десятків років. Одна з таких – це День Реформації. Він святкується 31 жовтня та має свої традиції, хоча приурочена до нього подія сталася понад 500 років тому. Отже, давайте розберемося, що таке Реформація в Німеччині та як сьогодні відзначають це свято.

Обговорення будь-яких тем із німцями або самостійна подорож вимагає високих знань німецької мови на рівні В1. Це достатній словниковий запас, що дозволяє розуміти практично всі фрази бюргерів навіть у складних темах. Якщо ви хочете покращити свої знання до цього рівня, то спочатку пройдіть наш простий інтерактивний тест.

З чого все починалося?

Одним зі способів вивчення німецької мови є пізнання історії країни, тому тема Реформації в цьому плані дуже цікава. Почалося все в далекому 1505 році, коли невідомий на той час Мартін Лютер пообіцяв Святій Анні стати ченцем. Причини такого рішення за всі роки обросли міфами і легендами, але хай там як, він все ж таки прийняв постриг у монастирі Святого Августина. Останній був розташований в Ерфурті.

Перші кроки Мартіна не вирізнялися чимось видатним. Як і всі ченці він молився, вів аскетичний спосіб життя та намагався позбутися мирського. Але вже за деякий час зрозумів, що його дії не допомагають, тому у 1511 році він вирушає до Риму. Побачивши місцеві вільні звичаї серед священнослужителів, він розчарувався ще більше. Борделі, платне прощення гріхів – усе це негативно вплинуло на Мартіна.

Але найважливішою подією, яка вплинула на появу потужного руху, став 1517 рік. Саме в цей момент було дозволено продаж індульгенцій – документа про відпущення гріхів. Це означає, що людина могла постійно грішити, а потім купувати ці папери. Для багатих людей настав рай. Але Мартін був дуже обурений.

На той час Лютер був викладачем в університеті Віттенберга, адже він здобув гарну освіту та вмів критично мислити. Усе це у 1517 році вилилося у створення 95 тез, з якими Мартін Лютер виступав перед людьми. Також він відправив листа до архієпископа Альбрехта Бранденбурзького, щоб той звернув увагу Папи на індульгенції.

Основні моменти тез Мартіна Лютера полягали в наступному:

  • відпускати гріхи може тільки Бог, а не Папа Римський, який все ж таки є людиною;
  • врятуватися грішник може тільки сам, якщо зуміє покаятися (індульгенція – це просто папірець);
  • у Священних писаннях потрібно орієнтуватися виключно на Євангеліє, а не нові тексти священнослужителів.

Загалом тез було 95 і в них Мартін дуже багато розмірковував на теми, які на той час було небезпечно порушувати. Наприклад, чому Папа багатий, а будівництво храму йде коштом бідних людей.

Martin 2 Luyer

Початок Реформації та поява протестантизму

Реформація (die Reformation) – це народний рух, який розпочався після оприлюднення тез. Його головна суть полягала у відповідності встановлених Священним Писанням принципів, а не в пізніх догматах священнослужителів. Такі тексти хвилювали уми парафіян і багато хто йшов за новим рухом. Для них Мартін писав ще роботи.

Результатом бунтарської діяльності Мартіна стало його відлучення від церкви та звинувачення в єретицтві. Пізніше його викликали тримати відповідь у Вормський рейхстаг, щоб публічно відректися від своїх слів. Інакше в дію буде приведено святу інквізицію, яка мала дуже хорошу фантазію щодо тортур.

Звичайно, цього не сталося. Рух поширювався – учасниками Реформації в Європі стали багато країн, де церква мала сильну владу. На жаль, було багато кривавих розправ над священиками, на яких упав гнів простих людей. Через два десятиліття хвилювань влада церкви перестала бути 100%. А результатом руху стала поява нового напрямку християнства – протестантизм.

Як відзначають День реформації в сучасному світі?

Подвиг Мартіна Лютера не забули й увічнили в пам’яті людей. Наприклад, до міст Айслебен та Віттенберг додали офіційну приставку Lutherstadt. Віттенберг – це місце, де щороку відбувається святкування Дня Реформації (das Reformationsfest). Триває воно кілька днів й обов’язковою програмою є проведення концертів, вуличних виступів та святкових служб у церквах. Також обов’язковими є булочки das Reformationsbrötchen. Їхня форма нагадує троянду.

Якщо ви хочете дізнатися більше про звичаї Німеччини, тоді записуйтеся на навчання в онлайн школу Аура на курс В1. Також за короткий термін ви зможете вільно розмовляти німецькою та обговорювати важливі питання.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися