
Заробітні плати в Німеччині або за яку суму готовий працювати німець
В останні десятиліття Німеччина має високий престиж і конкурентоспроможність на ринку праці.
Після переїзду з України до Німеччини можна одразу відзначити безліч відмінностей. І насамперед це стосується німецьких магазинів. Недосвідченому мігранту може здатися, що магазини в Німеччині працюють за дивним графіком або зовсім не працюють. Однак для німців все гранично зрозуміло, тому давайте і ми розберемося з особливостями супермаркетів, невеликих крамниць та магазинчиків у Німеччині.
Збираєтеся відвідати Німеччину у найближчі свята? Тоді просто зараз почніть повторювати лексику рівня А2 для подорожей. Так ви зможете без проблем забрати свій багаж в аеропорту, знайти потрібний готель або сходити на захоплюючі заходи. А розпочати навчання можна з цікавого інтерактивного тесту, складеного нашими експертами з німецької мови.
Перше, що бачить покупець при підході до будь-якого великого супермаркету чи магазину в Німеччині, це паркування для автомобілів. Справа в тому, що бюргери найчастіше приїжджають за покупками на своєму автомобілі. Це дуже зручно, особливо якщо похід у магазин продуктів відбувається раз на тиждень і закупівля робиться великою партією.
Також біля входу до магазину є велопарковка. Їх обладнають не лише у великих супермаркетах, а й у невеликих магазинчиках. Зазвичай їх постійні відвідувачі – це місцеві жителі, які їздять за покупками на велосипедах з метою здоров’я та економії палива.
Якщо в магазин не можна заходити з вихованцями, тоді на вході розміщують місце для собак. Тут тварину можна прив’язати на деякий час і їй буде надано корм із водою. Такі «парковки» досить безпечні, тому багато німців користуються їхніми послугами, якщо під час пробіжки чи прогулянки відвідують магазин.
Прямо біля входу до великого магазину стоять візки для покупок. Щоб взяти їх, необхідно заплатити дрібну монетку або використати спеціальний чіп. При поверненні візка чіп чи монета повертається покупцю. Такий підхід вважається чудовою мотивацією повернути візок на місце для ощадливих німців. Якщо візок не потрібний, тоді можна просто взяти безкоштовний кошик.
Цікаво: У німецьких магазинах відсутні камери схову, звичні для українців. Вся справа в тому, що бюргери не ходять пішки за покупками, а воліють їздити на авто. Тому всі придбання у різних магазинах вони просто складають у багажник. Якщо ж хтось прийде в один магазин із пакетами з іншого, то доведеться ходити разом із ними торговельною залою.
Однією з особливостей є робота магазинів у Німеччині. Справа в тому, що на законодавчому рівні більшій частині німецьких магазинів заборонено працювати в неділю та святкові дні. У кожній окремій федеральній землі ці правила встановлюють лише на рівні місцевого законодавства, у деяких невеликих містечках чи сільській місцевості маленькі лавки можуть взагалі закриватися на обідню перерву.
Які ж магазини працюють у неділю у Німеччині? Якщо вам терміново знадобилися продукти, ви можете з’їздити до магазинів:
Також можна з’їздити в магазин Sрätis, які є тільки у великих містах.
Ще однією відмінністю німецьких магазинів є відсутність занепокоєння за заподіяну шкоду. Наприклад, якщо пошкодити в супермаркеті товар, його спокійно приберуть та не вимагатимуть відшкодування збитків. Тільки у разі пошкоджень на велику суму грошей, наприклад, якщо розбити дорогу пляшку алкоголю, потрібно буде заплатити. Однак найчастіше це робить страхова компанія, адже бюргери – найзастрахованіша нація. Вони платять за страховку велику суму щомісяця і зазвичай до неї входять випадки заподіяння шкоди.
Сьогодні найвідомішими мережами продуктових магазинів у Німеччині вважаються такі:
Ці магазини досить успішні і мають точки практично в кожному великому місті Німеччини. Деякі з них, такі як Aldi та Lidl, відкрили філії в інших країнах та успішно конкурують з місцевими магазинами.
Якщо ви вперше приїхали до Німеччини, то в цих магазинах можна придбати найпопулярніші продукти іноземців. Наприклад, солодощі Haribo, про які знає весь світ. Найчастіше з великого асортименту компанії купують золоті ведмедики. Ще популярні шоколадні плитки Ritter Sport. Виробник пропонує не тільки класичні поєднання смаку, але й дуже незвичайні, наприклад шоколад зі смаком чіпсів.
Любителям незвичайних алкогольних напоїв можна вибрати Jägermeister із секретними інгредієнтами із 56 компонентів. Ніхто точно не знає, з чого складається напій, адже рецепт тримається у найсуворішому секреті.
Таким чином, якщо ви вирішили приїхати до Німеччини та відвідати її магазини, вам варто почати вивчати мову рівня А2 в онлайн-школі Аура. З досвідченими викладачами ви дізнаєтеся про всі необхідні для туриста слова та навчитесь їх використовувати в різних ситуаціях.