Чи можна вивчати німецьку мову безкоштовно?
Існує неправильна думка, що для вивчення німецької мови необхідно витратити чималі кошти на репетитора.
Для студентів-початківців під час вивчення німецької мови однією з головних складнощів стає використання слів з однаковим перекладом. До таких належать дієслова «machen» та «tun», які однаково перекладаються як «робити». Є низка випадків, коли вони набувають рівнозначного значення. Не буде помилкою використання в реченні будь-якого з цих дієслів. Однак є правила, які чітко вказують на те чи інше дієслово. Розглянемо, яке дієслово частіше за інші використовується та як обирати правильно.
Збираєтеся переїхати до Німеччини на роботу чи навчання? У цьому випадку вам необхідне знання німецької на рівні В2. Це дозволить не плутати дієслова з однаковим значенням, артиклі, а також правильно вимовляти слова. Якщо в минулому ви вивчали німецьку і зараз хочете продовжити, тоді просто пройдіть інтерактивний тест у нашій школі. Після нього ви зможете точно дізнатися, з якого рівня потрібно починати навчання.
Відмінною рисою дієслова «tun» є його використання під час розповіді про абстрактні або невизначені ситуації. Наприклад, під час пояснення почуттів або самопочуття. Також дієслово вживають у реченнях поряд із прислівниками, що стосуються якихось дій.
Розглянемо кілька фраз із дієсловом «tun», які мають стійкий характер:
Далі подано таблицю дієвідмінків дієслова «tun» у часах Präsens, Präteritum і Perfekt.
У речення дієслово «machen» слід вставляти лише в тому разі, якщо йдеться про процес або діяльність. По суті, воно безпосередньо вказує на процес виготовлення, виробництва чи створення чогось конкретного. Цей процес можна побачити на власні очі.
Давайте розглянемо приклад: «Ich mache Feierabend um 18 Uhr». Переклад цієї фрази «Мій робочий день закінчується о 18 годині». Як видно, у цьому реченні є чітка вказівка на момент закінчення роботи, яку можна зафіксувати.
Також із дієсловом «machen» йдуть деякі постійні фрази, які неможливо використовувати в інших формах:
Далі подано таблицю дієвідмін дієслова «machen» у часах Präsens, Präteritum і Perfekt.
У низці випадків два дієслова можуть бути взаємозамінними та використовуватися за бажанням людини. Наприклад, у реченні «Ich habe den ganzen Tag nichts gemacht/getan», у якому ви повідомляєте про своє неробство протягом усього дня, можна використовувати будь-яке дієслово.
При цьому потрібно врахувати ті випадки, у яких під час вивчення німецької мови легко припуститися помилки. Отже, наведемо два схожих речення і розберемо їх:
Як видно, нюансів використання дієслів «tun» та «machen» безліч. Якщо ви хочете більш глибоко вивчити всі тонкощі схожих за значенням слів, тоді записуйтеся на курс В2 в онлайн-школу Аура.