Які бувають відмінки в німецькій мові?
Однією з ключових тем у вивченні німецької мови є відмінки, яких загалом налічується чотири.
Формат німецького довишівського навчання значно відрізняється від нашої країни. Це відноситься як до системи нарахування балів, так і до структури навчання й безпосередньо школи. Наприклад, у школах немає форми, а учень повинен обрати тип школи залежно від планів на майбутнє. Також дітям пропонують багато проектної роботи, що спонукає їх до самостійності.
Школа у Німеччині починається з повних шести років дитини. Весь період освіти займає 13 років, проте лише для тих, хто прагне вступити до вищого навчального закладу. Майбутні студенти починають шукати виш вже після закінчення початкової школи. Далі розглянемо структуру шкіл Німеччини.
У Німеччині PRIMARSTUFE або початкова школа триває чотири роки у більшості федеральних земель. Однак є винятки, у яких термін навчання може бути збільшений ще на рік. У цей час поширені такі заняття як читання, математика, письмо та навіть творчі заходи (музика чи малювання).
Однією з найпопулярніших початкових шкіл Німеччини є школа ім. Братів Грім. Її особливість – вчителі враховують побажання кожної дитини та більшість занять йде на вибір. У школі багато часу займає спорт та ігри. Для кожного учня готується власний графік навчання залежно з його схильностей та ритму отримання знань.
Варто зазначити, що у початкових школах Німеччини використовують різноманітні прогресивні методики навчання. Наприклад, популярним вважається метод Монтессорі або Вальдорфська система.
Щоб розпочати навчання у початковій школі, від дитини не потрібно жодних особливих знань. Однак уже в процесі навчання слід проявити себе для подальшого вступу у більш престижні навчальні місця. У школах є низка обов’язкових безкоштовних предметів, за додаткові часто потрібно платити. Також можна вибрати повністю платний формат навчання у приватній школі.
Після закінчення початкової школи дитина отримує рекомендації, згідно з якими складається її подальше навчання. Можна вибрати здобуття професійної освіти або піти до школи, яка займається підготовкою до вступу до вишів. Якщо отримані рекомендації хороші й дитина прагне продовжувати освіту, то реальна (середня) школа або гімназія може прийняти її. Якщо здібності нижчі від середнього, можна піти в загальну школу на безкоштовній основі.
Структура шкіл такого типу може виявитися дещо заплутаною. Середня освіта – це другий ступінь навчання. Учень може навчатися до 9 класу, що вважається основною школою, або до 10. Тільки після цього можливе здобуття професійного навчання. Формат може бути наступним:
Варто зазначити, що після 9 чи 10 класів одразу вступити до вишу неможливо – необхідно довчитися. Наприклад, можна отримати гімназичну високу ступінь, тобто. закінчити 11-13 класи. У результаті учень отримує сертифікат про середню освіту Abiture, який є перепусткою до університету.
Окремо варто розповісти про загальноосвітні школи або Gesamtschule, де існує кілька ступенів здобуття освіти. У ній також можна вчитися до 9, 10 або 13 класу, залежно від існування цієї можливості. Незважаючи на назву загальноосвітня, формат такої школи не має на увазі початкове навчання. І загалом, такий формат у Німеччині лише розвивається та збільшується в обсязі. Багато школярів прагнуть в одному місці і без зайвих рекомендацій отримати атестат, що дозволяє продовжити навчання у виші.
Є кілька німецьких шкіл, які по праву вважаються найкращими у країні. Розглянемо їх: