Що відсутнє в Німеччині для українців?

Wo gibt es in Deutschland Hüttenkäse 2-min

Ті, хто переїжджає до Німеччини, часто стикаються з тим, що на прилавках немає улюблених продуктів, а серед переліку послуг відсутні звичні для України. Звісно, на перший погляд це може здатися дрібницею, проте в деяких випадках може завдавати значних незручностей. Отже, чого нашому співвітчизнику не вистачає в Німеччині?

Красиво розмовляти німецькою мовою і розуміти все, що говорять співрозмовники, зовсім не складно на рівні В1. У цьому випадку лексичного запасу достатньо, щоб відвідати виставку, подивитися фільм в оригіналі або сходити в модний ресторан.

Якщо ви хочете поліпшити свою німецьку, тоді просто пройдіть наш інтерактивний тест та запишіться на відповідний курс.

Побутові речі, яких немає в Німеччині

Упродовж життя людина звикає до наявності деяких речей, і під час переїзду в іншу країну іноді важко пристосуватися саме через це. Отже, давайте розглянемо, чого не вистачає в Німеччині мігрантам.

Сир

Отже, кисломолочний сир або «Quark» у звичному розумінні в Німеччині явище рідкісне, як північне сяйво на екваторі. Для німців нормальний сир – це щось на кшталт м’якої сирної маси «Frischkäser», який не підходить для випікання або приготування на сковороді.

Щоб приготувати з таких продуктів сирники, необхідно їх заздалегідь підготувати – просушити або додати більше борошна/крохмалю. Також є інший вихід – використати вершковий сир «Schichtkäse» або вирушити на пошуки українських магазинів. Саме в останніх ви зможете знайти всі продукти, до яких звикли на батьківщині.

Зеленка

Практично в кожній аптечці українця можна знайти зеленку, яка використовується як недорогий дезінфектор. Однак у Німеччині зеленку в аптеках не знайти. І для цього є свої причини. Засіб бюджетний тому ні в кого немає інтересу проводити дорогі дослідження, щоб дозволити масово продавати зеленку. Саме тому її не можна купити навіть за рецептом. Але зате в Німеччині можна придбати аналоги зеленки, під час використання яких можна не боятися забруднитися.

Wo gibt es in Deutschland Hüttenkäse 3-min

Б’юті-майстри на додому

В Україні дуже розвинена б’юті-індустрія і майстри готові не тільки працювати в салонах, а й виїжджати до клієнтів додому. Звісно, це йде в обхід салону та за це не сплачується податок. У Німеччині таке виключено, адже німці вважаються дуже законослухняними громадянами. Саме тому, якщо вам потрібен майстер на дому, краще скористатися послугами співвітчизників.

Безкоштовний WiFi

На всій території Німеччини дуже мало точок, де можна отримати безкоштовний вай-фай. Це пов’язано з тим, що провайдери та точки доступу несуть відповідальність за переглянутий і завантажений матеріал клієнтами. Саме тому, якщо недобросовісна людина прийшла і завантажила на гаджет якийсь фільм, то відповідати за це буде громадське місце з роздачею інтернету. Тому, щоб не отримати штраф за те, що зробила інша людина, безкоштовних місць з WiFi у Німеччині дуже мало.

Цілодобові магазини

Німеччина країна неквапливих людей, тому в ній відсутні магазини, які працюють у неділю та понеділок, а також довше встановленого часу. Загалом, час відкриття магазину залежатиме від федеральної землі, де він розташований. Однак більшість закладів розпочинають роботу близько 6 ранку і закінчують близько 20.00 вечора. Іноді вони можуть працювати до 22.00 ночі.

Цікаво: Низка німців упевнені, що такий режим роботи магазинів пов’язаний із режимом сну. Більшість вважають за краще вставати та лягати рано.

Зустріти магазин, який відкритий цілодобово, можна на заправці. Також іноді по неділях працюють приватні крамниці.

Бездомні тварини

У Німеччині на дорогах і вулицях неможливо зустріти бродячих тварин. Цьому сприяє активна державна підтримка та громадянська відповідальність. У країні дуже багато притулків, які функціонують за державні гроші. Саме там утримують усіх тварин, які не мають домівки.

Громадянська відповідальність базується на надто великих вимогах до утримання тварини. Наприклад, у країні дуже високі податки на улюбленців, дороге обслуговування, походи до ветеринарів, щеплення, стерилізація, чипування. Через ці причини мало хто заводить тварин.

Якщо говорити про заводчиків, то вони перед продажем ретельно вивчають інформацію про майбутніх власників. Дуже важлива серйозність намірів та наявність часу для догляду за вихованцем. Саме тому кішок і собак не заводять для розваги.

Додатково в Німеччині є серйозне покарання за жорстоке поводження з тваринами – штраф до 25 тисяч євро. У законодавстві передбачені навіть захисники тварин – адвокати, які захищають права чотирилапих друзів у суді.

І наостанок

Як видно, у Німеччині досить багато відмінностей від України та звичного життя. Один зі способів влитися в нову країну – це вивчити мову. Вивчіть її разом з онлайн-школою Аура до рівня В1. Ми допоможемо розібратися в найважчих лексичних прийомах.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися