ТОП-5 цікавих дієслів з управлінням у німецькій мові

У німецькій мові існує безліч невідповідностей з українською мовою. Тому під час навчання не варто зіставляти вже відомі знання з рідної мови з тими, які ви плануєте вивчити. Наприклад, бюргери по особливому використовують деякі дієслова з управлінням. Цілком можливо, що під час їх вивчення ви багато разів замислитеся про логіку. Давайте розглянемо докладніше, які саме дієслова потрібно запам’ятати просто таки та навіть не намагатися зрозуміти.

Переїзд в іншу країну, подорож або просто вивчення німецької мови вимагає знань мінімального рівня А2. Це дасть змогу самостійно вирішувати безліч питань та не використовувати послуги перекладачів. А якщо ви хочете перевірити рівень своєї німецької просто зараз, тоді просто пройдіть наш інтерактивний тест.

Дієслова управління та їх використання

Керованими дієсловами в німецькій мові називають ті, які завжди використовуються з конкретним прийменником та ставляться в певний відмінок. Головну роль у таких конструкціях відіграє саме прийменник, адже з його допомогою відбувається визначення значення всього виразу. Під час використання керованих прийменників найголовніше – це запам’ятати їхню логічну невідповідність українському аналогу. Розглянемо детальніше:

  • gratulieren (вітати). У конструкції з таким дієсловом використовується давальний відмінок і прийменник «zu». Це пов’язано з тим, що німці вітають виразом «тобі до (якесь свято)». Запам’ятати таку нелогічну конструкцію можна асоціацією. Наприклад, уявити, що ви даруєте це привітання до свята.
  • sich ärgern (злитися). Це дієслово використовується з прийменником «über» (на). Іменник після дієслова стоїть у знахідному відмінку.
  • beantworten (відповідати на що-небудь). Незважаючи на те, що в українській версії конструкції використовується прийменник «на», у німецькій мові його немає. Після дієслова необхідно поставити іменник у знахідному відмінку.
  • aufhören (припинити). Дієслово стоїть поруч із прийменником «mit», а іменник після нього в давальному відмінку.
  • beschäftigen (займатися). Поруч із дієсловом стоїть зворотній займенник «sich» та прийменник «mit». Останній відноситься до іменника, який стоятиме в давальному відмінку.

Якщо ви добре розмовляєте німецькою мовою, але не знаєте деяких граматичних правил або не розумієтеся на нюансах використання дієслів, тоді записуйтеся на курс А2 до школи Аура. Зручні уроки в дистанційному форматі, невеликі групи, можливість повторити теми в записі – це те, що приваблює безліч студентів. Зробіть перший крок до того, щоб навчитися розмовляти як носій.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися