
Використання суфіксів для утворення слів у німецькій мові
Для створення нових слів у німецькій мові використовують різні способи і один із них – це суфіксація.
Однією зі складних тем будь-якої іноземної мови є часи. І в кожній їх може бути різна кількість. У німецькій мові існує шість часів із чіткою формулою використання. Давайте розглянемо всі часи німецькою мовою та правила побудови для них речень.
Хочете поїхати до Німеччини в літню подорож знаменними історичними місцями? Зараз саме час почати підготовку і вивчити німецьку до рівня В1. Його лексичного запасу буде достатньо, щоб зрозуміти мову екскурсовода, поставити запитання, що цікавлять, або прогулятися місцевістю самостійно. Почніть своє навчання з інтерактивного тесту та отримайте швидкий результат.
Застосовується в тому випадку, якщо потрібно розповісти про те, що відбувається просто зараз у момент розмови. Структура речення: підмет+смислове дієслово в теперішньому часі
У реченні це може виглядати так: «Er spielt jetzt» (Він зараз грає), «Sie essen jetzt zu Mittag» (Вони зараз обідають).
Теперішній час може використовуватися у зв’язці з майбутнім або минулим:
Теперішній час вживається також у тих випадках, коли речення неможливо віднести до якогось часу. Найчастіше це відбувається під час написання визначень або фактів, наприклад, «Die Sonne ist der einzige Stern im Sonnensystem» (Сонце – єдина зірка Сонячної системи).
Таблиця відмінювання дієслів у теперішньому часі.
Präteritum застосовується для опису подій чи дій у минулому.
Структура речення: підмет+смислове дієслово в Präteritum
Найчастіше цей час у німецькій мові використовується в художніх творах або історичних книгах для опису фактів минулого.
Сильні дієслова в минулому часі утворюються нелогічно, тому для них існують окремі таблиці. Їх потрібно вивчити. Слабкі та модальні дієслова потребують додавання суфікса «-te-» та особових закінчень (окрім 1 та 3 особи однини).
Розглянемо закінчення для німецьких дієслів у минулому часі в таблиці.
Perfekt застосовується за необхідності позначити завершену на момент розмови дію, результат якої необхідний у цей момент. Актуальний для розмовної мови.
Структура речень: підмет+допоміжне дієслово (haben/sein) у Präsens+Partizip II смислового дієслова
Таблиця відмінювання дієслів «sein» і «haben» у Präsens.
Plusquamperfekt застосовується для опису дії, яка була завершена до чітко вказаного моменту в минулому. Такий час іноді має назву передминулий.
Структура речень: підмет+допоміжне дієслово (haben/sein) у Präteritum +Partizip II смислового дієслова
Як видно, структура речень у передминулому часі схожа на Perfekt, проте допоміжне дієслово використовується у формі минулого часу.
Таблиця відмінювання дієслів «sein» та «haben» у минулому часі.
Futur I необхідний для опису подій, які точно відбудуться в майбутньому. Це може бути виражено в намірі зробити щось або для вказівки щось зробити
Структура речення: підмет+допоміжне дієслово (werden) Präsens+смислове дієслово в інфінітиві
Таблиця відмінювання дієслова «werden» у майбутньому часі.
Futur II описує дії, які будуть завершені в майбутньому до певного моменту. Іноді така конструкція використовується, щоб указати на сумніви того, хто говорить. Це означає, що подія, можливо, вже відбулася, а можливо й ні.
Структура речення: підмет+допоміжне дієслово (werden) Präsens+Partizip II смислове дієслово в інфінітиві+допоміжне дієслово (haben) в інфінітиві.
Щоб новачкові не заплутатися, скільки часів у німецькій мові та як визначити, який саме потрібно використовувати, рекомендуємо дотримуватися таких правил:
На самому початку навчання завжди використовуйте підказки. А якщо ви хочете почати навчання німецької з досвідченим викладачем та швидко в усьому розібратися, тоді записуйтеся на курс В1 в онлайн-школу Аура.