Різноманітні скорочення в німецькій мові: що потрібно знати
Проживаючи в Німеччині або тільки плануючи туди переїхати, необхідність у розумінні нюансів мови тільки зростає
Процедура отримання німецьких прав дуже схожа на українську. Новачки у водінні, які вперше хочуть отримати документ, повинні пройти навчання теорії та практичного водіння, і після цього скласти іспити. За наявності прав і будь-якого стажу водіння достатньо підтвердити це на практичному іспиті. Отже, давайте розглянемо, як здати на права в Німеччині та яку обов’язкову процедуру потрібно пройти.
Хочете в Німеччині почуватися вільно в будь-якій ситуації і розуміти своїх співрозмовників? Тоді вам знадобиться знання німецької на рівні В1, який дозволяє мати достатній запас слів на всі випадки життя. Якщо ви хочете почати навчання німецької, тоді для початку пройдіть наш інтерактивний тест. Він допоможе вибрати відповідний курс.
У Німеччині отримати права можуть 17-річні громадяни, проте в цьому випадку водити машину дозволяється тільки за наявності дорослого. Для новачків у водінні першим кроком буде відвідування теоретичних занять. На курсі вивчають ПДР, а також технічну складову автомобілів. Загалом необхідно відвідати 14-16 занять, які проходять протягом 1-3 місяців. Швидкість навчання залежатиме від кількості занять на тиждень.
Факт: За наявності водійського посвідчення іншої держави, отримати німецькі права необхідно протягом півроку після в’їзду в країну для тривалого перебування в ній. Для цього необхідно скласти у спрощеному вигляді іспит – показати навички практичного водіння. Зазвичай іноземці проходять кілька практичних уроків, щоб вивчити особливості німецьких доріг. Теорію вони не вивчають.
Другим етапом в отриманні прав буде практичне навчання. У Німеччині учні повинні пройти 12 занять, тривалістю півтори години. Під час цих практичних уроків обов’язковими частинами навчання є проїзд містом, автобаном, у темний час доби. Крім 12 занять учень додатково навчається водінню, однак ці години індивідуальні для кожного і залежать від швидкості сприйняття інформації.
Багатьох українських біженців, які обрали Німеччину як місце проживання, цікавить, скільки коштує здати на права. Підсумкова цифра залежатиме від обраної автошколи. Зазвичай, теоретичні години в Німеччині для всіх безкоштовні, однак, можливо, доведеться заплатити близько 70 євро за навчальний матеріал. Зазвичай сюди входять правила дорожнього руху та білети.
Після складання теорії починається практична частина. Для новачків обов’язкові години водіння можуть коштувати до 800 євро. Однак часто для водіїв без досвіду потрібна така ж кількість додаткових занять, тому вартість практики може зрости до 2000 євро.
Також витрат потребують такі послуги:
Навіть якщо у вас є іноземне посвідчення і ви хочете обміняти його на німецькі водійські права, крім перерахованого вище, необхідно заплатити за переклад документа і отримання класифікації в ADAC.
Кожен майбутній водій може складати практичний іспит необмежену кількість разів, проте між спробами має минути не менше двох тижнів. У разі успішного складання екзаменатор видає документ із підтвердженням, який потрібно обміняти на права.
Звісно, насамперед необхідно ретельно вивчити теорію і пройти стільки практичних занять, щоб запам’ятати послідовність дій на дорозі. Однак існує ще низка рекомендацій:
Загалом, отримати права в Німеччині нітрохи не складніше, ніж в Україні. Особливо, якщо ви знаєте німецьку на рівні В1. Якщо у вас залишилися лексичні або граматичні прогалини, тоді просто запишіться на відповідний курс в онлайн-школу Аура.