Як використовувати в реченні неозначені артиклі ein/eine?

ein eine 1-min

Успішна побудова речень у німецькій мові залежить від різних факторів, у тому числі від правильного застосування артиклів. Слід знати, що крім означених артиклів у ряді випадків із іменниками використовують неозначені. Давайте розглянемо, коли потрібно використовувати у реченні неозначений артикль ein та eine.

Переїзд чи поїздка до Німеччини потребує знання мови на рівні А2 чи більше. В цьому випадку ви зможете почуватися комфортно та самостійно вирішувати більшість питань. Наприклад, сходити до супермаркету, купити квіти або записатися на прийом до лікаря. Якщо ви хочете вивчити німецьку мову до певного рівня, тоді для початку пройдіть наш інтерактивний тест. Після цього ви зможете вибрати відповідний курс у школі Аура.

Неозначений артикль: коли він потрібен перед іменником?

Отже, при вивченні неозначених артиклів у німецькій мові необхідно запам’ятати, що для них передбачені форми у чоловічому, жіночому та середньому роді. Також їх можна відмінювати за чотирма відмінками. У множині неозначений артикль не використовується.

Нижче представлена таблиця неозначених артиклів за родами.

ein eine 4-min

Вивчити, як відмінюються неозначені артиклі за відмінками, можна за допомогою таблички нижче.

ein eine 5-min

У яких випадках потрібний неозначений артикль?

Неозначений артикль з’являється в реченні перед іменником у тому випадку, коли йдеться про якийсь предмет. Про нього нічого не відомо і він до цього був нікому не знайомий. Наприклад: Da steht ein Junge (Там стоїть хлопець). Не відомо, що це за хлопець, звідки він узявся і яке має відношення до того, що відбувається. Для оповідача це просто хлопець. Саме тому перед іменником ставиться неозначений артикль ein Junge.

Далі ми перерахуємо конкретні випадки, коли потрібний неозначений артикль:

  • якщо іменник вперше зустрічається у тексті чи розмові;
  • якщо артикль використовується у значенні «один»;
  • якщо в реченні використовується мовний зворот «es gibt» (є, щось десь є), артикль ставиться після нього;
  • якщо у реченні використовуються дієслова «haben» (мати) і «brauchen» (потребувати);
  • якщо речення побудоване на кшталт порівняння разом із сполучником «wie» (як).

Підсумовуючи, можна навести приклади. У реченні-порівнянні «Er ist stumm wie ein Fisch» (Він мовчить як риба), перед іменником поставлений неозначений артикль. Також його потрібно поставити у наступному реченні «Ich habe ein Problem» (У мене проблема).

Більше прикладів із невизначеним артиклем ви зможете дізнатися на курсі А2 в онлайн-школі Аура. Запишіться на заняття сьогодні!

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися