Слова для вираження причини та наслідку
Необхідність розповісти про причину або наслідок якоїсь дії виникає в будь-якій мові.
У будь-якій мові існують займенники (Pronomen), які призначені для заміни іменників та прикметників. Для тих, хто вивчає німецьку мову, тема є однією з найскладніших. Це пов’язано з тим, що є кілька груп займенників і необхідно вивчити ситуації, коли їх можна використовувати. Далі ми розглянемо, які бувають займенники та як вони відмінюються у німецьких реченнях.
Хочете почуватися в Німеччині вільно? Тоді вам потрібно вивчити німецьку мову до рівня А2. На цьому рівні ви зможете дізнатися про всі необхідні слова для спілкування в різних ситуаціях. Наприклад, при відвідуванні ресторану, театру чи магазину. Також ви зможете купити квиток на транспорт та легко подорожувати. А перевірити рівень своєї німецької прямо зараз можна за допомогою інтерактивного тесту.
Студенту, який тільки-но почав вивчати німецьку мову, необхідно запам’ятати шість основних груп займенників. До них відносять:
Кожен займенник із вищевказаних груп відмінюється за трьома відмінками: der Genitiv, der Dativ, der Akkusativ. Основна форма має відмінок der Nominativ. Далі ми розглянемо окремо види кожного займенника та представимо їх відмінювання в таблицях.
Для гармонійноїї побудови речення замість іменника можна використовувати особистий займенник (Personalpronomen). Він відповідає на ті самі запитання, у реченні використовується у вигляді підмета (доповнення), а також виключає появу тавтології. Далі ми перелічимо Personalpronomen:
Факт: У німецькій мові займенник «sie» у множині має два позначення. Особливо це видно під час написання листів. Якщо «Sie» написано з великої літери, тоді воно позначає ввічливу форму «Ви». Так звертаються до незнайомих людей або до тих, кому хочуть показати свою повагу. Наприклад, цей займенник із великої літери використовується в офіційних листах. Якщо слово «sie» написано з маленької літери, тоді воно перекладається як «вони».
Таблиця відмінювання представлена нижче.
При вивченні німецької мови також необхідно розібратися в тому, що таке присвійні займенники (Possessivpronomen). У реченні вони використовуються, якщо потрібно висловити приналежність до чогось. Такі займенники виступають як означення та змінюються за відмінками, родами та числами. Розглянемо їх в основній формі:
Факт: Якщо відмінювати займенник, що стоїть в однині, його закінчення буде відповідати неозначеному артиклю. Якщо у реченні займенник стоїть у множині, тоді додається закінчення визначеного артикля. Також при вживанні присвійного займенника поруч із іменником, він вважатиметься прикметником. Тому перед іменником не ставиться додатковий артикль.
Таблиця відмінювання займенників представлена нижче.
Якщо вам необхідно точно вказати на сам об’єкт або його якість, скористайтеся займенником вказівного типу (Demonstrativpronomen). Вони можуть змінюватись за відмінками, родами та числами. Перерахуємо деякі з них списком:
Факт: Поруч із займенниками «dieser» і «jener» артиклю немає, бо. їх відмінювання набувають форми потрібного.
Таблиця слів «dieser» та «jener» представлена нижче.
Займенник «solcher» завжди використовується разом з неозначеним артиклем «ein». При відмінюванні для артикля діє правило, яке застосовується для неозначених артиклів, а для займенника – як для прикметників.
Таблиця слова «solcher» представлена нижче.
Такі слова як «derselbe» та «derjenige» відносяться до складних. Їхнє відмінювання можливе лише двома частинами відразу. При цьому для першої частини діє правило неозначених артиклів, а для другої – для прикметників після певного артикля.
Таблиця для слів «derselbe» та «derjenige» представлена нижче.
Є деякі займенники, які дуже легко запам’ятати. Наприклад, у німецькій мові існує тільки один зворотний займенник (Reflexivpronomen), який називається «sich» (себе). Він може використовуватися в однині або множині третьої особи. Також використання можливе у вигляді частки, поруч із зворотними або взаємними дієсловами.
Таблиця відмінювання представлена нижче.
Для побудови підрядних означальних речень використовуються займенники відносного типу (Relativpronomen). Можуть змінюватися за всіма трьома параметрами: рід, відмінок, число. Їхня основна форма представлена у вигляді «das», «die», «der».
Таблиця відмінювання представлена нижче.
Якщо ви хочете поставити запитання, тоді на 1-е місце в реченні необхідно поставити питальне слово. Це так званий займенник питального типу (Fragenpronomen). Також він може бути включений до підрядних речень.
Перелічимо основні питальні займенники:
Таблиця відмінювання представлена нижче.
Вивчити приклади використання різних слів щодо іноземної мови досить складно. Особливо людині, яка вперше знайомиться з цією мовою. Для запам’ятовування німецьких слів скористайтеся простими порадами:
Якщо ви хочете добре вивчити тему займенників німецькою мовою, приходьте на онлайн-курс А2 до школи Аура. Грамотні спеціалісти допоможуть вивчити необхідні правила за короткий термін.