Замок Ліндерхоф: чудова будова на баварських землях

Schloss Linderhof 2-min

У Німеччині дуже багато будівель, які були зведені в середні віки та добре збереглися до сьогоднішніх днів. Однією з них є знаменитий королівський палац Ліндерхоф, який був побудований на баварській землі Людвігом II. Над його декором працювали найкращі європейські художники і завдяки їм вдалося створити справжній шедевр у стилі французького бароко. Давайте заглянемо в минуле та дізнаємося, як будувався Ліндерхоф і що в ньому особливого.

Ходити на екскурсії, читати книжки з історії або навчатися в гуманітарному виші Німеччини неможливо без знань мови на рівні В1. Достатній словниковий запас відчиняє безліч дверей, за якими ховаються справжні відкриття та перлини нової інформації. Якщо ви вже вивчали німецьку мову в минулому, просто пройдіть наш інтерактивний тест і дізнайтеся свій рівень просто зараз!

Як з’явився замок Ліндерхоф?

Король Людвіг II був дивовижним правителем, адже він умів не тільки керувати країною, а й цікавився безліччю інших речей. Наприклад, із самого дитинства його приваблювали величезні споруди замків, тому ще дитиною він почав створювати власні ескізи. Подорослішавши, король став вивчати архітектуру більш серйозно. Зрештою, захоплення Людвіга II вилилося в бажання побудувати незвичайний замок. Сильний вплив на його майбутню архітектуру справила поїздка короля до Франції та її Версальського палацу.

Повернувшись додому, було ухвалено рішення почати будівництво в сучасній південній Баварії, недалеко від Мюнхена. Це дуже красиве місце з чудовими природними краєвидами та чистим повітрям. Сьогодні біля замку розташований гірськолижний курорт Гарміш-Партенкірхен, що створює чудовий тандем унікальної туристичної зони.

Будівництво замку почалося у 1870 році. Для цього король найняв найкращих будівельників та скульпторів, які ретельно вивчили Версаль і його архітектуру. Навіть сам Людвіг II вивчав креслення, репродукції та книги, допомагаючи побудувати замок своєї мрії.

У результаті вийшов ідеальний замок. На будівництво головної будівлі було витрачено 5 років, а на завершення всього комплексу пішло 17 років. Король отримав споруду, в якій міг відпочивати без доступу сторонніх людей. У замку все було побудовано винятково для Людвіга, тому в ньому немає кабінету і гостьових покоїв.

Schloss Linderhof 3-min

Внутрішнє оздоблення замку

Загалом у Ліндерхофі 10 симетрично розташованих залів із розкішним дизайном усередині. Кожна зала або кімната має свої особливості. Наприклад, у спальні короля особливим місцем є трон-ліжко. Воно стоїть на узвишші та виділяється синім кольором серед загального оздоблення в золоті.

Також виділяється обідня зала. Король не надто любив велику кількість людей навколо себе, тому обідня зала була спроектована особливо. У центрі стояв механічний обідній стіл, який опускався для сервірування на нижній поверх і піднімався після його завершення вже повністю готовий.

Цікаво: Незважаючи на відлюдькуватість Людвіга, він вважав, що обідати за краще в компанії трьох своїх друзів. Щоправда вони були уявними, але стіл для вечері слуги сервірували для них як для справжніх.

Ще одним особливим місцем у замку є грот Венери. Це штучна споруда з печери та озера, призначена для проведення оперних концертів, виступів музикантів і різних спецефектів. Саме в цьому місці вперше в Європі дізналися про кольорове підсвічування зі світлових пластин. Ефект був приголомшливим, адже ніде більше такого не було.

Факт: Замок короля Людвіга був не тільки чудовий зовні. У нього включили всі передові новинки зі світу технологій. Наприклад, на його території побудували найпершу у світі теплову електростанцію, електрики якої вистачало для всього замку.

Висновок

Варто зазначити, що Людвіг II був дуже захоплений архітектурою і будівництвом. За свого життя він працював не тільки над замком Ліндерхоф, а й над Нойшванштайн та Херренкімзеєм. І тільки першим із них він зумів насолодитися за життя – всі інші добудовувалися вже після його смерті.

Усі замки доступні для відвідування туристів. Якщо ви хочете насолодитися їхньою величчю без перекладача, тоді вам знадобитися пройти курс В1 в онлайн-школі Аура. Професійні викладачі допоможуть вивчити необхідні правила та слова за короткий термін.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися