Німецькі ковбаски: приголомшливе смакове розмаїття
Однією з всесвітньо відомих національних німецьких страв вважаються ковбаски.
Німеччина – країна з давньою історією та великою кількістю стародавніх місць. Одним із таких є замок Марієнбург, який є символом кохання в минулому та архітектурною пам’яткою в сьогоденні. Споруда приваблює не так багато відвідувачів через її віддаленість і важкодоступність, однак і в неї є свої шанувальники. Отже, давайте розглянемо, що особливого пропонує Марієнбурзький замок сучасному туристу.
Переїзд до Німеччини чи мандрівка країною вимагає деяких знань мови для комфортного спілкування. Якщо ви тільки почала вчити німецьку мову, то вам буде достатньо лексики на рівні А2. З нею ви зможете розуміти співрозмовників, а також легко запам’ятовувати нові вирази. А щоб перевірити свій рівень просто зараз, пройдіть наш цікавий інтерактивний тест.
Будова має доволі цікаву історію появи. У середині XIX століття, коли королі не розмінювалися на дрібниці й легко дарували подружжю цілі замки, існувало королівство Ганновер. Останній король цієї території Георг V 1857 року замовив будівництво замку в неоготичному стилі, щоб пізніше піднести його як подарунок своїй дружині. На жаль, незабаром королівство захопила Пруссія і замок залишився покинутим.
Незважаючи на довгі роки відсутності господарів, у Марієнбурзі залишилася колишня велич і краса. Замок довгий час залишався офіційною резиденцією спадкоємців короля Георга, які управляли ним на свій розсуд. Наприклад, частину приміщень здавали в оренду. У них зробили ресторан, капелу і музей, що дало змогу приймати гостей для проведення весільних церемоній і банкетів. Однак 2018 року останній наслідний принц Ернст Август продав Марієнбург.
Замок розташований у південній частині Ганновера біля Нордштеммена, поруч із яким розташована залізнична станція. Сьогодні це відома курортна зона. Відомо, що будівництво замку відбувалося під невсипущим контролем самої королеви Марії – дружини короля Георга. Вона додала сучасних на той час новацій, щоб замок став зручним і комфортним для життя. Наприклад, у лицарській залі побудували підлогу з підігрівом, а в палацовій кухні встановили проточну холодну і гарячу воду.
Королева багато уваги приділила деталям інтер’єру. Наприклад, бібліотека облаштована різьбленими меблями з кованими деталями. Як відомо, ці частини меблів стали в ній найдорожчими. Пов’язано це було з тим, що на той момент повсюдно було поширене недороге і швидке лиття металевих виробів. У зв’язку з цим технологія кування була практично втраченою, але на замовлення королеви були відроджені забуті й не використовувані елементи.
Після висилки короля Георга, через деякий час королева пішла за ним. Замок залишився порожнім на наступні 80 років, коли 1945 року в нього заїхав наслідний принц. Деякий час Марієнбург населяли нащадки короля Георга, але це тривало недовго. Через високі податки і витрати на утримання фортеці Марієнбург з 2005 року почався великий розпродаж майна замку. Було продано понад 20 тисяч скарбів Ганноверської династії. Зовсім недавно замок передали у володіння федеральної землі Нижньої Саксонії за символічну вартість в 1 євро.
Тепер практично весь замок трансформований і відкритий для туристів. Наприклад, у каретних сараях і стайнях сьогодні розташовано ресторан, а на головну вежу за гарним краєвидом можна піднятися під час екскурсії. За бажання можна відвідати палацову каплицю, щоб здійснити обряд одруження або хрещення.
Варто зазначити, що дістатися до замку Марієнбург у Ганновері досить складно, проте ви напевно не пошкодуєте. Красиві місця та унікальний архітектурний ансамбль варті деяких зусиль. А для повноцінної екскурсії вам допоможе знання німецької на рівні А2. Записатися на курс можна в онлайн-школі Аура.