Які німецькі слова необхідно знати початківцям?
На початковому етапі вивчення німецької мови необхідно запам'ятати безліч слів, які допоможуть будувати найпростіші речення
Ще 150 років назад знаменитий письменник Марк Твен говорив про німецьку, що вона «жахлива» у плані навчання. Досі нічого не змінилося й багато людей, які її вивчають, стикаються з низкою труднощів. Однак є ряд способів опанувати німецьку мову, якщо додати в навчання невеликі хитрощі. Їхнє використання допоможе зробити пізнання більш комфортним для переселенців з України.
Згідно з проведеним опитуванням у Німеччині серед населення (вибірка з 65 респондентів), яке в даний момент його вивчає, для більшої половини вивчення німецької мови виявилося доволі важким. З одних із найскладніших факторів опинилась граматика та навчання відмінкам. За заявою одного з опитаних, вважається, що німецька досить застаріла мова. Місцями вона досить важка та нелогічна. З усіх опитаних німецька була легка у вивченні лише двом.
Незважаючи на це, всі учасники опитування продовжують вивчати мову. Деякі з них роблять це вже понад п’ять років.
Слід зазначити, що для деяких, хто вивчає німецьку мову, головними перешкоджаючими чинниками стали другорядні. До них можна віднести:
Виходом з цього положення може стати включення німецького фоном на роботі чи вдома, наприклад, музики, фільмів, подкастів. Також можна просити німецьких опонентів розмовляти виключно їхньою рідною мовою, мотивуючи їх наданням допомоги у навчанні.
Одним із способів якісно вивчити німецьку мову є повне занурення у мовне середовище, тобто проживання в регіоні з його носіями. Про це заявили 50% опитаних. Наприклад, спілкування з місцевими жителями, відвідування різноманітних заходів чи просто спілкування з партнером з мовного обміну.
40% опитаних схиляються до самостійного навчання та проходження мовних курсів. З рекомендацій можна назвати такі додатки:
Додаткові рекомендації:
Низка опитаних дотримується думки, що мову можна вивчити за допомогою книг, наприклад, дитячих. Додатковою рекомендацією є зосередження на сильних сторонах навчання. Як відомо, деякі учні краще сприймають інформацію у звуковому вигляді, інші – у візуальному. Тому слід вибирати найбільш вдалий метод.
За твердженням одного учня з Мюнхена, не варто намагатися вивчити граматику на 100 балів. Достатньо знати основні моменти та більше заглибитись у лексику. Це дуже актуально для такої складної мови, як німецька.