Як правильно вітати всіх з Новим роком у Німеччині?
Одне з головних свят для німців – це Різдво.
Різдво (Weinachten) у Німеччині святкують 25 грудня, і це найголовніше свято у році. Цього дня основні заходи – збиратися разом всією сім’єю, розповідати християнські історії та їсти знаменитого різдвяного гусака, насолоджуючись ідилією спокою та чудес. Традиційно Різдво прийнято присвячувати близьким людям, залишаючи гучні розваги на Новий рік.
Різдво в Німеччині незабутнє та феєричне. Святкові вогні на вулицях, запах кориці та пуншу, різдвяні пісні кружляють голову відчуттям світлої магії. Якщо ваш рівень німецькї В1, то можна повною мірою насолодитися різдвяними заходами.
Хоча історія народження Ісуса Христа описана в Біблії і віряни з усього світу щорічно відзначають цю подію, коріння свята сягає далеких язичницьких часів. На той час предки німців поклонялися великому пантеону богів і також була традиція відзначати 21 грудня день зимового сонцестояння. У давнину це свято називалося «Julfest». Згодом назва скоротилася до «Jul» та в деяких скандинавських країнах саме так називають Різдво.
Дізнайтесь, на якому рівні ваша німецька. Спеціально для вас підготовлено швидкий тест для точного визначення рівня знань.
Зміна усталеної дати зимового сонцестояння сталася кілька тисячоліть тому – в 45 році до н.е. запровадили Юліанський календар. Його засновник Юлій Цезар встановив святкування язичницького свята 25 грудня. Неточність юліанського календаря з астрономічним призвела до помилок та зсуву дат.
З настанням християнства всі язичницькі свята намагалися заборонити. Але традиції, що вкоренилися, досить важко змінити, тому церква ввела у ці дні свої свята. Так 25 грудня християни почали відзначати народження Христа.
У Німеччині 25 та 26 грудня є державними святами, тому ці дні встановлені як вихідні. Їх ще називають «тихі дні», коли законодавчо заборонено шуміти та влаштовувати галасливе гуляння. За порушення заборони галасливих німців можуть навіть оштрафувати.
Проте святкування у родинному колі не забороняються. Хоча всі подарунки були подаровані у Святий вечір, гуляння триває два дні. На Різдво німці ходять у гості чи запрошують до себе близьких друзів. Вранці 25 грудня для вірян обов’язкове відвідування ранкової служби.
Також цього дня популярно:
Пам’ятайте! 25 та 26 грудня закрито всі магазини та торгові центри, тому купити продукти та подарунки потрібно заздалегідь.
Центральна подія Різдва – розкішна рясна вечеря з традиційними стравами. Така традиція виникла через встановлений пост з Дня Святого Мартіна, який триває близько місяця – до самого Святого вечора. І якщо вечеря 24 грудня вирізняється скромністю, то різдвяний обід, що плавно перетікає на вечерю, набагато різноманітніший.
Головна страва на столі – запечений у духовці до рум’яної скоринки гусак. До нього обов’язково подають смачні картопляні галушки й тушковану капусту. Однак готують не тільки гусака – у багатьох будинках віддають перевагу свинячій рульці, мюнхенським ковбаскам та гратен.
Звичайно, не обійтися й без солодощів. Ахенські пряники, імбирне печиво, кобурзькі поцілунки, бременський клабен – вибір випічки на Різдво великий та різноманітний. У кожному регіоні Німеччини популярний свій вид солодощів.
Для дітей на Різдво роблять “Pflaumentoffel” або сливових чоловічків. Також смачні композиції із плодів сливи (запечені чи сушені). З них роблять фігурки королів, магів і сажотрусів, а потім поміщають на дерев’яні шпажки.
В цілому, смачна й рясна вечеря лише ще один привід зібратися всією родиною разом та насолодитись затишною обстановкою.
Ці слова допоможуть у спілкуванні під час різдвяних заходів. Якщо ви бажаєте дізнатися більше лексики, записуйтесь на наш курс В1. Ви дізнаєтесь різдвяні традиції та лексику більш поглиблено.