Як приготувати ароматний глінтвейн по-німецьки?

Glühwein 2-min

У холодну зимову пору року одним з актуальних напоїв, який додає в життя барв, тепла і затишку, є глінтвейн (Glühwein). У Німеччині його завжди готують на Різдво вдома, а також на ярмаркових площах. Саме він вабить своїм ароматом і зігріває теплом. Давайте розглянемо, звідки походить глінтвейн і як його готувати за класичним рецептом.

Хочете зануритися у святкову атмосферу Різдва Німеччини? Тоді саме час почати вивчати німецьку до рівня А2. Її лексичного запасу вистачить, щоб знайти нові знайомства, купити приємні сувеніри та відвідати цікаві тематичні місця. А перевірити свою німецьку ви можете просто зараз за допомогою нашого інтерактивного тесту.

Як з’явився глінтвейн?

Підігрівання вина та додавання в нього прянощів і фруктів було відоме ще далеко до утворення сучасних держав у початковому вигляді. Перші рецептурні згадки відносяться до початку нашої ери, а саме десь до III століття. Робили так у виноробній країні Стародавньої Греції. Трохи згодом глінтвейн став лікувальним напоєм, адже в його складі були різні прянощі та спеції, що допомагали організму боротися з хворобами.

Отже, незважаючи на досить тривалу історію безпосередньо підігрітого вина, перший документальний рецепт відноситься до 1843 року. Його знайшли в Саксонії. Відтоді німці вважають глінтвейн своїм традиційним напоєм.

Glühwein 3-min

Як готувати глінтвейн на червоному вині?

Отже, безпосередньо в назві напою закладена підказка – «glühender Wein», що перекладається як гаряче вино. Зазвичай алкогольний напій для основи беруть не найдорожчий, адже велика кількість спецій перекриють смак навіть найвишуканішого вина.

Які потрібні інгредієнти для глінтвейну:

  • Сухе червоне вино (Flasche trockenen Rotwein) – 1 пляшка.
  • Апельсин (Orange) – 1 шт.
  • Кориця (Zimt) – 2 палички.
  • Гвоздика (Nelkengewürz) – 3 шт.
  • Цукор/мед (Zucker/Honig) – 2-3 ст.л.
  • Кардамон (Kardamom) – за смаком.

Приготування глінтвейну починаємо з того, що виливаємо вино в каструльку. У процесі його нагрівання додаємо порізані апельсини та всі спеції. Глінтвейн не кип’ятять, тому доводимо напій до 80 градусів і одразу знімаємо. Буквально через хвилин 10 можна подавати.

Варто зазначити, що рецепти глінтвейну не тільки алкогольні. Для тих, хто не п’є напої з високими градусами, існує класичний рецепт безалкогольного глінтвейну.

Що входить до складу глінтвейну без алкоголю:

  • Виноградний/яблучний сік (Trauben/Apfelsaft) – 1 л.
  • Кориця (Zimt) – 1 паличка.
  • Гвоздика (Nelkengewürz) – 2 шт.
  • Лимон (Zitronenscheiben) – 3 часточки.
  • Яблуко (Apfel) – 1 шт.
  • Мед/цукор (Zucker/Honig) – за смаком.

Приготування такого глінтвейну просте. Вилийте в каструльку сік і додайте в нього всі інгредієнти. Перевірте його на смак, щоб не насипати більше цукру/меду. Доведіть до кипіння, але стежте, щоб не закипів. Подавайте в привабливих келихах.

Що ще потрібно знати про глінтвейн?

Тепер ви знаєте, як варити глінтвейн на вині або соку, проте існують деякі моменти, які потрібно знати любителям цього ароматного напою. Перелічимо їх:

  • Алкогольний глінтвейн завжди червоного кольору. Якщо ви вирішили спробувати напій, який приготував хтось інший, зверніть увагу на колір. Якщо глінтвейн темно-коричневий, його краще не пити.
  • Кількість приправ у напої не має перевищувати 5 штук. Інакше все перемішається і пити його буде неприємно.
  • За бажанням у глінтвейн можна додати чай або каву. Однак ці напої теж мають бути свіжозвареними.
  • Із приправ у напій можна додати цедру цитрусових або їхні часточки, різноманітні сухофрукти, приправи. Наприклад, це може бути м’ята, імбир, шафран або бадьян.

Пам’ятайте, що глінтвейн із вином потрібно вживати в помірній кількості. У цьому разі він матиме позитивний вплив на серцево-судинну систему та наситить організм вітамінами й антиоксидантами.

Якщо ви хочете спробувати справжній ярмарковий глінтвейн у Німеччині, то саме час починати вчити німецьку до рівня А2 в онлайн-школі Аура.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися