Чарівний дух Різдва в Німеччині

Der magische Geist von Weihnachten in Deutschland 2-min

Сучасне Різдво в Німеччині – це сімейне застілля, подарунки в яскравих коробках, смачні частування та галасливі ярмарки. Готуватися до свята німці починають задовго до його настання, тому з кінця листопада вже напевно можна побувати хоч на одному ярмарку, а всі міста занурюються в мішуру й ліхтарики. У Німеччині вірять, що в цей чарівний час можливі різні дива.

Хочете відвідати Німеччину, коли в країні святкують Різдво? З німецькою на рівні В1 це буде простіше простого. Її лексики достатньо, щоб пройтися популярними ярмарками країни, купити тематичні подарунки та послухати різдвяні історії. Почніть вивчати німецьку сьогодні, щоб подорожувати вже за місяць. Як перший крок пройдіть наш інтерактивний тест і дізнайтеся свій рівень.

Як з’явилася традиція святкувати Різдво?

Як відомо, всі основні світові релігії мають язичницьке коріння. Наприклад, християнство взяло дуже багато звичаїв, якими користувалися стародавні народи. Володарі давнини просто не змогли повністю викорінити вікові традиції предків сучасних європейців, тому вирішили їх поєднати з новим богом. Так замість поклоніння зимовому сонцестоянню, природним стихіям та збільшенню світлового дня, стали святкувати Різдво Христове.

У християнській конфесії католицтва Різдво заведено святкувати щорічно 25 грудня і 2024 рік не є винятком. Таке рішення ухвалила церква в далекому III столітті н.е. Відтоді Різдво обросло різними традиціями та обов’язковими елементами. Наприклад, замість ялини раніше прикрашали домівки омелою або снопами пшениці. Лише з середини VXIII століття в будинках з’явилася ялина, прикрашена різдвяною мішурою.

Цікаво: Вважається, що саме з Німеччини пішла традиція ставити в оселі та прикрашати ялинове дерево на Різдво.

Der magische Geist von Weihnachten in Deutschland 3-min

Як святкують Різдво в Німеччині?

Сучасне німецьке Різдво – це тривалий період святкового настрою та відпочинку. 25 і 26 числа в Німеччині є державними вихідними, тож чимало жителів країни на зимові свята їдуть додому до батьків, близьких родичів або тих, кого давно не бачили.

Святкування Різдва в Німеччині починається 24 грудня напередодні Святвечора. Цей день не вважається вихідним, але в багатьох компаніях він є скороченим.

Одним із важливих атрибутів Різдва вважаються ярмарки, які відкриваються в кожному місті. У великих містах різдвяних ярмарків може бути набагато більше і всі вони починають працювати щонайменше за 24 дні до свята. Ярмарки відкривають на площах, і вони приваблюють безліч відвідувачів не тільки з Німеччини, а й з усього світу.

Цікавий факт: Найзнаменитіший різдвяний ярмарок розташований у Нюрнберзі. Вперше його провели в далекому 1628 році, відтоді традиція збереглася до наших днів. Ярмарок проходить на головному ринку міста і для його проведення привозять 180 будиночків у червоно-білих кольорах. Також у цій локації можна послухати живу музику, купити різдвяні прикраси та скуштувати традиційні страви (смажені ковбаски, пряники, солодкий мигдаль).

Красивою святковою традицією в Німеччині вважається адвент-календар. Його дарують за 24 дні до Різдва, тому що починаючи з 1 грудня щодня потрібно відкривати по одному віконцю й отримувати сюрприз. В якості останнього може бути квиток у кіно або смачна цукерка. Такі календарі дуже популярні у дітей, які дуже чекають на Різдво.

Хоча дитяче нетерпіння можна зробити менш довготривалим за допомогою Ніколауса (Nikolaustag), коли малеча отримує ще один подарунок. Але тільки в тому разі, якщо добре поводився протягом року – Ніколаус суворо перевіряє кожного у своїй величезній книзі. Хороші діти у своїх шкарпетках знаходять солодощі та різні ласощі, а неслухняні – отримують від помічника Рупрехта кілька різок.

Вечірні традиції Різдва

Початок Святвечора в Німеччині наповнений метушнею, адже цей день є робочим. Усі члени сім’ї після роботи та денних справ поспішають додому або в гості до близьких людей, де на них чекають. На стіл готують традиційні страви, до того ж у кожній німецькій сім’ї, яка себе поважає, має бути своя особлива різдвяна страва. І її рецепт знають тільки члени сім’ї.

Ті, хто не готує вечерю, прикрашають будинок. Обов’язковим святковим атрибутом є вертеп. Це скульптурне зображення Діви Марії з немовлям, у якому також присутні й інші елементи католицької різдвяної сцени.

Після прикрас та приготування їжі настає час вечері. Це застілля має сенс для кожного члена сім’ї, адже воно показує згуртованість та близкість. Після вечері старші обов’язково розповідають дітям різдвяні історії. У деяких сім’ях прийнято співати. І тільки після цього всі отримують подарунки. Звісно, у кожній родині традиції можуть бути різними і подарунки вручають наступного дня.

Загалом, незважаючи на відсутність релігійного аспекту у більшості німців, Різдво залишається сімейним заходом. І якщо ви хочете зануритися в цю атмосферу та відвідати близьких друзів у цей чарівний період, вивчіть німецьку до рівня В1. Онлайн-школа Аура допоможе вам пройти навчання швидко й не виходячи з дому.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися