Популярне різдвяне привітання у бюргерів
Різдво - це сімейний час, який заведено проводити в затишному та спокійному місці з близькими та рідними.
У холодну зимову пору року одним з актуальних напоїв, який додає в життя барв, тепла і затишку, є глінтвейн (Glühwein). У Німеччині його завжди готують на Різдво вдома, а також на ярмаркових площах. Саме він вабить своїм ароматом і зігріває теплом. Давайте розглянемо, звідки походить глінтвейн і як його готувати за класичним рецептом.
Хочете зануритися у святкову атмосферу Різдва Німеччини? Тоді саме час почати вивчати німецьку до рівня А2. Її лексичного запасу вистачить, щоб знайти нові знайомства, купити приємні сувеніри та відвідати цікаві тематичні місця. А перевірити свою німецьку ви можете просто зараз за допомогою нашого інтерактивного тесту.
Підігрівання вина та додавання в нього прянощів і фруктів було відоме ще далеко до утворення сучасних держав у початковому вигляді. Перші рецептурні згадки відносяться до початку нашої ери, а саме десь до III століття. Робили так у виноробній країні Стародавньої Греції. Трохи згодом глінтвейн став лікувальним напоєм, адже в його складі були різні прянощі та спеції, що допомагали організму боротися з хворобами.
Отже, незважаючи на досить тривалу історію безпосередньо підігрітого вина, перший документальний рецепт відноситься до 1843 року. Його знайшли в Саксонії. Відтоді німці вважають глінтвейн своїм традиційним напоєм.
Отже, безпосередньо в назві напою закладена підказка – «glühender Wein», що перекладається як гаряче вино. Зазвичай алкогольний напій для основи беруть не найдорожчий, адже велика кількість спецій перекриють смак навіть найвишуканішого вина.
Які потрібні інгредієнти для глінтвейну:
Приготування глінтвейну починаємо з того, що виливаємо вино в каструльку. У процесі його нагрівання додаємо порізані апельсини та всі спеції. Глінтвейн не кип’ятять, тому доводимо напій до 80 градусів і одразу знімаємо. Буквально через хвилин 10 можна подавати.
Варто зазначити, що рецепти глінтвейну не тільки алкогольні. Для тих, хто не п’є напої з високими градусами, існує класичний рецепт безалкогольного глінтвейну.
Що входить до складу глінтвейну без алкоголю:
Приготування такого глінтвейну просте. Вилийте в каструльку сік і додайте в нього всі інгредієнти. Перевірте його на смак, щоб не насипати більше цукру/меду. Доведіть до кипіння, але стежте, щоб не закипів. Подавайте в привабливих келихах.
Тепер ви знаєте, як варити глінтвейн на вині або соку, проте існують деякі моменти, які потрібно знати любителям цього ароматного напою. Перелічимо їх:
Пам’ятайте, що глінтвейн із вином потрібно вживати в помірній кількості. У цьому разі він матиме позитивний вплив на серцево-судинну систему та наситить організм вітамінами й антиоксидантами.
Якщо ви хочете спробувати справжній ярмарковий глінтвейн у Німеччині, то саме час починати вчити німецьку до рівня А2 в онлайн-школі Аура.