Які бувають відмінки в німецькій мові?
Однією з ключових тем у вивченні німецької мови є відмінки, яких загалом налічується чотири.
Новий рік у Німеччині не прийнято святкувати у тихому сімейному колі. Увечері 31 грудня вулиці країни заповнені радісними компаніями, які вітають одна одну та говорять багато добрих побажань. Смачна їжа, піднесений настрій та безкінечні розваги – головні атрибути німецького Нового року.
Щоб іноземцю потрапити у вир святкових новорічних заходів та повною мірою насолодитися всіма розвагами, достатньо знати мову на рівні В1. Саме в новорічну ніч гості країни можуть легко знайти собі німецьких друзів і попрактикуватись у мові.
Хочете вже зараз почати вчити німецьку? Пройдіть короткий захоплюючий тест на 10 хвилин і отримайте миттєвий результат!
Традиція зустрічати Новий рік з веселощами та галасом прийшла із середньовічних повір’їв про злих духів. За старих часів німці вірили, що гучний звук може відігнати злу нечисть, невдачу та нещастя.
Назва Silvester для Нового року також має свою історію. Воно відображає ім’я реального святого Сильвестра, який жив у IV столітті та був папою римським. День його пам’яті зветься Сильвестрова ніч і відзначається 31 грудня. Саме тому в Німеччині de Silvester означає період новорічного вечора та ночі.
Цікаво. Існує легенда, що саме святий Сильвестр урятував світ від кінця світу, коли знищив змія Левіафана.
Новий рік у Німеччині не головне свято, а скоріше період для зустрічі з друзями та просто веселощів. Усі основні прикраси будинків та квартир припадають на передріздвяні дні. Тому до новорічного вечора вбрана ялинка вже давно стоїть і тішить око. Цікаво, що деякі прагматичні німці до 31 грудня прибирають усі різдвяні прикраси. Особливо, якщо не святкують Новий рік удома. Але й у протилежному випадку вони легко обходяться без мішури, наприклад, просто запалюючи свічки.
Кількість їжі на столі залежить від кількості запрошених. Але зазвичай про приготування їжі не дуже переймаються – на столі частіше буває нарізка шинки та сиру, фрукти, випічка. Якщо сім’я дотримується традицій, то і страви будуть їм відповідати. Наприклад, запікають коропа як символ успіху у грошах. Суп або салат із сочевиці готують для прибутку наступного року.
Ось ще цікава традиція. Silvester Sprung або стрибок у Новий рік – для цього за хвилину до настання 1 січня потрібно піднятися на табурет та в останню секунду зістрибнути з нього. Вважається, що таке «застрибування у Новий рік» принесе удачу та виконання бажань – зовсім як келих шампанського з попелом від записочки з бажанням.
Привітання у німців на новий рік трохи незвичайне. З настанням перших хвилин заведено вітати одне одного такими словами «Einen Guten Rutsch in das Neue Jahr!». Буквально це означає «хорошого в’їзду чи ковзання до нового року».
Зустрічаючи Новий рік вдома заведено грати у настільні ігри та дивитися святкові телепрограми. Традиційним фільмом вважається комедійна кінометражка «Der 90. Geburtstag», де вже немолода леді дуже смішно відзначає свій 90-й ювілей зі слугою Джеймсом. Також по телевізору дивляться виступ канцлера, який розповідає про досягнення Німеччини за рік, що минає.
Цього вечора популярне ворожіння Bleigießen. Для нього необхідно мати шматочок свинцю, ложку та відкритий вогонь. Щоб отримати прогноз, свинець розтоплюють на вогні та виливають у воду. Отримана фігурка вказує на майбутнє – закоханість вказує серце, човен говорить про подорожі. Фігурки обов’язково потрібно зберегти до наступного року та на вечері 31 грудня розповісти, чи здійснилося ворожіння.
Молодь віддає перевагу святкуванню Нового року не вдома. Цієї ночі відкриті всі розважальні заклади країни – бари, ресторани, клуби. На вулицях, у парках та площах багато феєрверків, хлопавок та салютів.
Кожне велике місто відзначає наступ Нового року за своїми традиціями:
Практично скрізь о 12 ночі німці можуть насолодитися дивовижним феєрверком на честь Нового року.
Це лише невеликий словниковий запас, який стане вам у нагоді при святкуванні Нового року в Німеччині. Дізнатись більше лексики можна на нашому курсі В1, де наші студенти глибоко вивчають новорічну тематику.