Інтеграційна німецька або легке мовне занурення для українських переселенців

Интеграционный немецкий 2Ще 150 років назад знаменитий письменник Марк Твен говорив про німецьку, що вона «жахлива» у плані навчання. Досі нічого не змінилося й багато людей, які її вивчають, стикаються з низкою труднощів. Однак є ряд способів опанувати німецьку мову, якщо додати в навчання невеликі хитрощі. Їхнє використання допоможе зробити пізнання більш комфортним для переселенців з України.

Статистика або що кажуть цифри

Згідно з проведеним опитуванням у Німеччині серед населення (вибірка з 65 респондентів), яке в даний момент його вивчає, для більшої половини вивчення німецької мови виявилося доволі важким. З одних із найскладніших факторів опинилась граматика та навчання відмінкам. За заявою одного з опитаних, вважається, що німецька досить застаріла мова. Місцями вона досить важка та нелогічна. З усіх опитаних німецька була легка у вивченні лише двом.

Незважаючи на це, всі учасники опитування продовжують вивчати мову. Деякі з них роблять це вже понад п’ять років.

Ключові аспекти проблеми

Слід зазначити, що для деяких, хто вивчає німецьку мову, головними перешкоджаючими чинниками стали другорядні. До них можна віднести:

  • відсутність достатньої кількості часу;
  • мінімум людей в оточенні, з якими можлива практика;
  • велика кількість громадян Німеччини, які розмовляють з переселенцями англійською.

Виходом з цього положення може стати включення німецького фоном на роботі чи вдома, наприклад, музики, фільмів, подкастів. Також можна просити німецьких опонентів розмовляти виключно їхньою рідною мовою, мотивуючи їх наданням допомоги у навчанні.

Сучасне вирішення проблеми

Одним із способів якісно вивчити німецьку мову є повне занурення у мовне середовище, тобто проживання в регіоні з його носіями. Про це заявили 50% опитаних. Наприклад, спілкування з місцевими жителями, відвідування різноманітних заходів чи просто спілкування з партнером з мовного обміну.

40% опитаних схиляються до самостійного навчання та проходження мовних курсів. З рекомендацій можна назвати такі додатки:

  • Linguist.
  • Duolingo.
  • Busuu.

Додаткові рекомендації:

  • Прослуховування подкастів як для тих, хто вивчає мову, так і для її носіїв. Подібних доріжок існує чимало.
  • Перегляд оригінальних фільмів німецькою мовою без перекладу. Варто вибрати субтитри та уважно слухати промову акторів.
  • Перегляд навчальних роликів на youtube, спеціально створених із цією метою.
  • Використання послуг приватного репетитора у будь-якому форматі – онлайн чи особисто.
  • Платформи та послуги для практики швидкої розмови. Наприклад, Deutsch Gym, де можна знайти партнера онлайн або зустрітися з ним наживо.

Навчання по-старому

Низка опитаних дотримується думки, що мову можна вивчити за допомогою книг, наприклад, дитячих. Додатковою рекомендацією є зосередження на сильних сторонах навчання. Як відомо, деякі учні краще сприймають інформацію у звуковому вигляді, інші – у візуальному. Тому слід вибирати найбільш вдалий метод.

За твердженням одного учня з Мюнхена, не варто намагатися вивчити граматику на 100 балів. Достатньо знати основні моменти та більше заглибитись у лексику. Це дуже актуально для такої складної мови, як німецька.

Готові вивчати
німецьку мову?

Записуйтесь на пробний урок
та переконайтесь, що німецька з «Аурою» – це легко

Записатися